Milk | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 05.12.2008
CZ premiéra: 12.02.2009
režie: Gus Van Sant
hrají: Sean Penn, Emile Hirsch, James Franco, Josh Brolin, Diego Luna
 

V KOSTCE

Zábavný a napínavý životopis jedné z klíčových postav hnutí za práva gayů, která koncem 70. let dokázala obrátit USA vzhůru nohama. Proti úzkoprsým zastáncům tradičních pořádků postavil Harvey Milk výstřednost, humor a upřímnost. Snímek Guse Van Santa trochu doplácí na poplatnost žánrovým konvencím a na snahu o melodrama za každou cenu. Povedená stylizace vizuální stránky, výtečné herecké výkony a poutavý námět se však starají o to, že slovům Harveyho Milka budete přinejmenším pozorně naslouchat.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Gus Van Sant se poslední dobou činí, ačkoliv ho u nás potkáte spíš na DVD (pokud vůbec). Svým posledním filmem doplňuje rozmanitou filmografii biografií. Znáte to, když už životopis, musí to být pořádná kontroverze, jinak si vás nikdo nevšimne. Van Sant si jako předmět zkoumání vybral politika ze sedmdesátých let Harveyho Milka (snad jste si nemysleli, že to bude film o čokoládě...). Ten se víc než svými politickými činy proslavil otevřeným postojem k sexualitě. Byl gay a byl na to hrdý, což v té době opravdu nebylo nic obvyklého. To ale není nejdůležitější - Milk se totiž stal prvním přiznaným gayem - politikem, tedy prvním homosexuálem, který to dotáhl do nějaké vyšší úřednické funkce. Do té doby se všichni schovávali za imaginární manželky, nebo alespoň přítelkyně. Milk vytáhl do boje s přítelem po boku a dokonce to někam dotáhl. Co nejlépe se ho pokusí ztvárnit Sean Penn, kterého Akademie miluje, takže pokud Van Sant není naprosté nemehlo, Pennovi se letos nominace na zlatého plešouna určitě nevyhne.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se