Mary a Max

Mary and Max

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Mary a Max

Mary a Max /2009

Režie: Adam Elliot

Hrají: Philip Seymour Hoffman, Eric Bana, Toni Collette, Barry Humphries, Bethany Whitmore

Česká premiéra: 30.7.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Mary a Max

V kostce: "Mary je osmiletá australská holčička a Max více než čtyřicetiletý americký asociál. Oba je souží utěšené stádo mindráků a problémů, přesto stačí pár dopisů a najdou, po čem nejvíc toužili. Tak trochu pohádka a tak trochu existenciální deprese, v níž animace věcem ostří nezahlazuje, nýbrž brousí. Neotřelý film, který místy trýzní mnohomluvnost a poněkud natahovaná stopáž. "

Galerie obrázků filmu Mary a Max

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Mary a Max

Mary je osmiletá holčička, co nepobrala ani moc krásy, ani moc bystrosti. Zatímco její spolužáci už opatrně skloňují slovíčko sex, ona stále věří svému dědečkovi, který tvrdí, že děti se rodí z půllitru piva. Tedy alespoň v Austrálii, odkud Mary pochází. O něco dále, v ohyzdné šedivé džungli New Yorku, vede Max Horowitz, ateista s jarmulkou na hlavě, marnou válku s obezitou, samotou a záchvaty úzkosti. Cokoli, co se jen trochu vychyluje z předem narýsované linie jeho života, ho uvádí v panick...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Mary a Max

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Mary a Max

Zatím nevyšlo.


Související články

17.11.2016 17:00 Z Kingsmana Robinem Hoodem Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
4.11.2016 23:00 Justice League dostala záporáka Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
20.10.2016 08:48 Kdo si zahraje parťačku Deadpoola? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
20.8.2016 00:45 Marvelu unikla dvě velká tajemství Rubrika: Novinky Diskuze: 95 příspěvků
18.8.2016 19:00 TOP 5: Nejlepší filmy Roberta Redforda, které jste neviděli Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Philip Seymour Hoffman je tak trochu divný herec a spolu s takovým Stevem Buscemim, Williamem H. Macym a pár dalšími je symbolem nezávislého filmu. Nebo respektive když režisér potřebuje, aby jeho film vypadal umělecky a nezávisle, zavolá Hoffmanovi. Většinou ale to, pod čím je tenhle držitel Oscara podepsaný, stojí za to. Ačkoliv animáky jsou pro něho tak trošku nezmapovaný prostor. Mary and Max rozhodně není něco, co by mohlo konkurovat Pixaru nebo Dreamworks. Je to trošku divnější a umělečtější záležitost. Děj vypráví o osamělé osmileté holčičce, která si dopisuje s obézním čtyřicátníkem a díky dopisnímu papíru se z nich stanou přátelé. A tohle přátelství jim vydrží déle, než by kdokoliv čekal. V Mary and Max tedy moc akce nejspíš nebude, ale fakt, že si film odvezl z Berlína Křišťálového medvěda, naznačuje, že by mohlo jít o trošku jinou ale zatraceně zajímavou podívanou. I když nejspíš nebude pro každého.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.