Marie Antoinette

Marie Antoinette

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (14)
Plakát k filmu Marie Antoinette

Marie Antoinette /2006

Režie: Sofia Coppola

Hrají: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Rip Torn, Judy Davis, Asia Argento

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 20.10.2006

Na DVD od: 28.5.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Marie Antoinette

Oscarová dcerka Francise Forda Coppoly, jejíž Ztraceno v překladu způsobilo před dvěma lety ve filmových kuloárech milý rozruch, se pouští již do druhého snímku se svou oblíbenkyní Kirsten Dunst (poprvé se setkali při Smrti panen). Od extravagantního obrazu maloměstské mládeže a neony prodchnutého samotářského příběhu z Tokia se ladně přesouvá do žánru historického dramatu. Přesněji k postavě rakouské princezny, která se ještě dovršením osmnáctky stala královnou Francie, tedy Marie Antoinette. A právě tohle časové období chce Sofia Coppola vypíchnout a divoké mládí jedné z nejdiskutovanějších historických persón sledovat takříkajíc pěkně pod lupou. A jelikož puberta je období, kdy nám hormony bují zdaleka nejvíce, chce to i důstojného mužského protihráče, který tohle dívčí srdce rozbuší pouhým pohledem. Tuhle divokou kartu má zastat Jason Schwartzman (aka Ludvík XVI.), poměrně nedávno objevený a v našich končinách zatím relativně neznámý talent, jehož si budete asi nejvíc pamatovat ze Šňupu. Mohl by z toho být další Oscar? Vzhledem k tomu, že akademici na teenagerovských dramatech příliš neulítávají, asi tentokrát Sofia a její kumpáni odejdou s prázdnou. Troufám si totiž už teď tvrdit, že spíše než o podívanou vážně dějepisného chrakteru a striktní dodržování historických faktů půjde o zábavu výrazně odlehčeného rázu ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Marie Antoinette

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Marie Antoinette

Jakkoliv jsem na střední škole patřil mezi pilné žáky dějepisu a fasoval jsem jedničky, kdybyste se mě zeptali na osudy Marie Antoinetty, zřejmě bych zablekotal něco o neslavném konci a dekadenci od hlavy k patě. Žádná data, žádné detaily, žádný hluboký vztah k napudrované evropské elitě. Na nový film Sofie Coppoly jsem si ale nešel doplnit vzdělání. Zajímalo mě jak jedna z mála režisérek, které jsem ochoten respektovat, zvládne něco tak náročného. Vždyť jde přece o portrét jedné z nejkontrov...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Marie Antoinette


DVD a Blu-ray filmu Marie Antoinette

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 22:00 Českého lva 2016 nekompromisně ovládl Masaryk Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
15.2.2017 09:00 Drb týdne: Popis teaseru Star Wars: Epizody VIII Rubrika: Novinky Diskuze: 45 příspěvků
18.1.2017 12:00 Nominace na Českého lva 2016 ovládli Masaryk a Antropoid Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
22.9.2015 09:57 Tomb Raider shání režisérku Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
16.12.2014 19:00 Na co do kina: 5 originálních prosincových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.