Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Marie Antoinette | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.10.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Sofia Coppola
hrají: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Rip Torn, Judy Davis, Asia Argento

Marie Antoinette: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Marie Antoinette si při svém uvedení v Cannes vysloužila řadu nehezkých poznámek. Pokud se nám film nebude líbit, méně přemýšliví čtenáři nám proto budou nejspíš pod recenzí znovu spřádat spiklenecké teorie o tom, jak jsme podlehli tlaku lépe placených kolegů... už teď se moc těším. Ale pořád si nejsem dvakrát jistý, jestli jim budeme smět vyhovět – Sofia C. má alespoň z mého pohledu desetihvězdičkový průměr na film a story Marie Antoinette mě láká i po druhém traileru. Nehodlám zakrývat, že teaser byl lepší, údernější a atmosféra klubového koncertu New Order mu slušela ještě víc než nahá kůže Kirsten Dunst. Sestříhat regulérní ukázku je vždycky těžší, což platí i pro jemnou blondýnku, která se v patnácti stala těžištěm mezinárodních politických pletich. Některým pasážím sice citelně chybí tempo, lekci z historie z pohledu dívky vláčené vnějšími okolnostmi si přesto, i podle téhle ukázky, podtrhávám v kalendáři natřikrát růžovým fixem. Poslední půlminuta se totiž valí na té stejně podmanivé kytarové vlně, které jsem napoprvé vlepil pět hvězdiček, a dění okolo je minimálně z pohledu běžných dějinných fresek více než neokoukané. Pro dnešek proto alespoň „za tři a čtyři pětiny“ s očekáváním, že nám Kirsten zhmotní další smyslnou slečnu, která co do oduševnělosti tisícinásobně překonává její civilní projev (a ujíždí si na sexu stejně jako hrdinka Smrti panen). Konvenční nuda nehrozí.

Marie Antoinette: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Zapomeňte na uhlazené kostýmní inscenace, zapomeňte na úděsné šedivé paruky, napoleonské klobouky a korzety tak těsné, že i vám se z nich špatně dýchá. Resp. jinak. Nezapomínejte na ně, ale zapomeňte ve spojení s nimi na všeobjímající nudu, která je vzhledem k tématu většinou uvolněna naprosto automaticky. Sofia Coppola zvolila pro trailer ke svému filmu rozjuchaný podtón plný britských kytar, prskavek a upřímného teenagerovského smíchu. Když do zámku přijíždí kočár jako vypíchnutý ze Shreka (ano, už nastala doba, kdy jako filmové vzory používáme animáky ;) nebo když po sobě z kanónů pálí dvě míjející se lodě, není v tom ani na chvilku nějaká historie a dokonce i způsobná a uhlazená etiketa dostala řádně na frak. Kdesi ke konci se Kirsten Dunst vyzývavě rozvaluje na svém pohodlném loži a jediné, co leží mezi jejím tělem a vaším chtíčem, je doširoka rozevřený vějíř… No představte si to sami: Mohla to být ukázka plná nudných dialogů a dlouhých záběrů podpořená ladnými tahy unavených melancholických smyčců, ale je to parádní rytmická show, se kterou byste si takové záběry prostě nespojili. A protože máme rádi originalitu a pokusy vymykat se trailerovému střihu středního proudu, odnášíš si od nás dnes, milá Sofie, nadprůměrný verdikt. A vy všichni ostatní – požádejte dámu o tanec, způsobně se zavěste… a začněte pořádně pařit ;).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace