Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Máj

Máj /2008

Režie: F. A. Brabec

Hrají: Matěj Stropnický, Sandra Lehnertová, Jan Tříska, Juraj Kukura, Nina Divíšková

Česká premiéra: 21.8.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Máj

V kostce: "Znásilnění Karla Hynka Máchy v režii do sebe zahleděného kameramana F. A. Brabce. Vilém, Jarmila, loupežníci a jeden primitivní příběh v dokonalé definici kýče, kterou někdo tak dlouho vyprazdňoval, až zůstaly jen ploché líbivé obrázky. Zrůdnost."

Galerie obrázků filmu Máj


Recenze filmu Máj

Kytice zaujala. Už jenom tím, že jí slušný výsek publika odmítl jako lacinou cetku, v níž se lesklo hlavně nepochopení Erbenových balad, zatímco jiná část ji brala za originální a obrazově vytříbenou interpretaci. Kytice umožňovala polemiku, Máj se jí zuby nehty brání. Vzal totiž všechny zápory Kytice, vytáhl je, doplnil o nové... a zvrhl dílo inspirované „školní klasikou“ K. H. Máchy v napudrovaný nesmysl.Velkou nevýhodou Máje je, že šachuje jen s jednou příběhovou linkou, ovšem tak řídkou, ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Máj

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Máj

Zatím nevyšlo.


Související články

Nenalezeny žádné související články.


Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když před sedmi lety natočil F. A. Brabec Kytici, dokázal, že český film nemusí vizuálně zaostávat za zahraničím. I lidé, kteří nikdy v životě nevzali do ruky knihu od Karla Jaromíra Erbena, byli hrou barev a nálad unešení. A krom toho se Kytici celkem i dařilo v pokladnách kin. Po nepovedeném experimentu Krysař a nudné detektivce Bolero se Brabec rozhodl zkusit si zadaptovat ještě jednu českou literární klasiku. Máchův Máj je v podstatě něco jako Kytice. Každý ho zná, každému ho ve škole vtloukali do hlavy, ale málokdo ho skutečně četl. A přenést ji na plátno bude nejspíš ještě obtížnější. Máj je podstatně lyričtější než Erbenovo dílo, ale v Kytici režisér ukázal, že k vytvoření požadované atmosféry a nálady mu stačí kamera a jeho vizuální cítění. Údajně by měl být celý film bez jediného dialogu a v hlavních rolích se objeví neznámí herci, ale jestliže se Brabec naladí na stejnou vlnu jako v případě Kytice, nemuselo by to být vůbec špatné. Jednou za čas tahle „filmová báseň“ s pohlcující atmosférou spojenou s audiovizuálními hody neuškodí nikomu.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.