Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Kajínek

Kajínek /2010

Režie: Petr Jákl

Hrají: Konstantin Lavronenko, Tatiana Vilhelmová, Boguslaw Linda, Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý

Česká premiéra: 5.8.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kajínek

V kostce: "Celovečerák o nejslavnějším českém vězni, útěkáři a v Jáklově vizi "docela správným chlapovi". Předsudky nechte doma, stejně jako hlad po pravdě a po sofistikovaném thrilleru. Kajínek je generický akčňák, v řemeslné úpravě a s hereckým ansámblem, který skoro dává zapomenout na jeho nedostatky. I na to, že česká kinematografie byla schopna kdysi dávno stvořit něco jako Nahotu na prodej..."

Galerie obrázků filmu Kajínek


Recenze filmu Kajínek

Kdo by neznal Jirku Kajínka. Díky senzačnímu útěku z Mírova se z odsouzeného lupiče a vraha stala národní celebrita, čímž se alespoň trochu vrhlo světlo i na jeho proces - plný nesrovnalostí, chyb a záhadných okolností. Je Kajínek vinen úplně, napůl, nebo to neudělal, jak se ve vězeňských filmech vždycky traduje? Už jenom existence filmové adaptace jeho osudů mu hraje do karet, bez ohledu na to, co si autoři scénáře o jeho roli myslí. Už jenom píchání do podobného vosího hnízda vzbuzuje emoce...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kajínek

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Kajínek

Zatím nevyšlo.


Související články

20.11.2011 17:54 Televizní Tipy 22.11. - 28.11.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
29.4.2011 08:24 5x s... vězni a trestanci Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
5.3.2011 22:00 Český lev 2010: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
6.2.2011 12:11 Nominace na České lvy 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
14.1.2011 10:00 Ceny české filmové kritiky 2010: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Asi jen málokdo by neznal jméno Jiřího Kajínka. Jeho případ pečlivě sledovala média hodně dlouhou dobu snad každý – od právníků po popeláře – měl názor na to, zda je vinen či nevinen. Každopádně teď je za mřížemi a těžko říct, jestli ho alespoň trošku těší, že se o něm bude natáčet film. Údajně však nepůjde čistě o životopis nebo dokonce o obhajobu/obžalobu Jiřího Kajínka. Debutující režisér Petr Jákl, který se proslavil spíše jako kaskadér a herec, bude prý točit film spíše o době po pádu komunismu a o tom, jak se dokázal přizpůsobit organizovaný zločin. Samotného Jiřího Kajínka si zahraje ruský herec Konstantin Lavronenko a krom něho se objeví například i Boguslaw Linda z Je třeba zabít Sekala. Tatiana Wilhelmová, Vladimír a Michal Dlouhý by si také měli odehrát to svoje. Teď tedy nezbývá než doufat, že si Jákl poradí s režií a že Marek Dobeš se Štěpánem Kopřivou napíší lepší scénář než v případě Choking Hazard. 
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.