Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kajínek | 2010
csfd  imdb  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 05.08.2010
režie: Petr Jákl
hrají: Konstantin Lavronenko, Tatiana Vilhelmová, Boguslaw Linda, Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý

Kajínek: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak tohle je jiná káva. V teaseru Kájínka se veškerý zajímavý materiál poschovával do přehlídky zatmívaček, dnes si ho ale můžeme konečně prohlédnout v celé jeho kráse. A že je na co koukat. Zpočátku se sice tahle česká kriminálka ještě tváří zbytečně psychedelicky, jakmile však začne Michal Dlouhý pokládat ty správné otázky a na scénu dorazí charismatické pohledy Konstantina Lavronenka, je jasno. V Kájínkovi se podle všeho spojí to lepší ze Sametových vrahů se střílením obouruč, což je kombinace, jíž v domácím filmu nelze nefandit. Za zvuků atmosférického "bušení" se před námi rozkládá překvapivě rychle ubíhající trailer, který téměř nikdy nepůsobí dojmem "a teď tam dáme třeba tenhle záběr", nýbrž promyšleně odhaluje příběh, ve kterém nebude tak snadné rozlišit ty dobré od těch špatných. Jestli tu vůbec někdo takhle černobílý bude figurovat. Docela interesantní podívanou kazí jen (tradičně) zlobící postsynchrony, použití příliš obyčejného fontu a hudební vyměknutí v úplném záběru, jinak ale jde o velmi kvalitní trailerovou práci, která by na české publikum mohla zafungovat. Dojem obvyklého "hraní si na kriminálku" totiž Kájínek nevyvolává, a vzbuzuje tak slušná očekávání. Po dnešku proto doufám, že nakonec nebudeme v kině nadávat, že jsme se zase nechali napálit.

Pro trailer zamiřte na oficiální stránky filmu, níže i dva stáhnutelné mpegy.

Kajínek: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Dvě hvězdičky obvykle znamenají, že z upoutávky příliš nadšení nejsme, v případě traileru na Kajínka je to ale malinko složitější. Ačkoliv jde spíš o dráždidlo a o ději se nedozvíme nic, je evidentní, že se Petr Jákl snaží natočit něco, co tu už hodně dlouho nebylo. Auta létající vzduchem, zpomaleně nabíjené pistole, přestřelky, akce, násilí… podobné věci jsme tu posledních pár let neměli. Problém ale je, že materiál, který vypadá poměrně hodně zajímavě, je prezentován v dost nešťastné formě. Zatmívaček mohlo být klidně o polovinu méně, kulometný střih také nedělá dobrotu a určitě by nebylo od věci malinko naznačit, o čem že to celé bude. Upoutávka rozhodně zaujme, do kina ale naláká jen stěží. Pokud však tvůrci hodlají představený materiál použít ještě jednou a trošku víc si vyhrají s ukázkou (a zakryjí fakt, že to celé vypadá tak trochu jako průměrná česká televizní kriminálka), mohlo by to být hodně dobré. Zatím jsme ale dostali jen rychle sestříhanou přehlídku výstřelů, křiku a záběru na cvičícího vězně. Potenciál však ve vzduchu bezpochyby cítit je. Jen ho využít trošku lépe.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace