Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.

Harry Potter & the Deathly Hallows: Part I

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (273)
Plakát k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1. /2010

Režie: David Yates

Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Alan Rickman, David Thewlis

Česká premiéra: 18.11.2010

USA premiéra: 19.11.2010

Na DVD od: 15.4.2011

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.

V kostce: "První část Relikvií smrti měla být nudným výletem do divočiny s kupou dlouhých vysvětlovaček. Pod Yatesovýma rukama se však proměnila v realistické drama s takovou kadencí srdceryvných momentů, že se z toho budou Harryho fanoušci ještě dlouho vzpamatovávat. I přes matný závěr jde o nejlepší možnou přípravku na finální kouzelnické střetnutí, a těžko si představit, jaký masakr se na nás chystá. Jisté je akorát jedno – jestli budou druhé Relikvie lepší než první, dostane generace sporadických čtenářů dárek, o jakém se ještě před pár lety nikomu ani nesnilo."

Galerie obrázků filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.


Recenze filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.

Vyvrcholení ságy, která vydělala neskutečný balík a donutila nás fandit jednomu neobyčejnému brýlatému sirotkovi, je tady. Respektive je tu jeho první část, v níž zapadají poslední dílky do skládačky zvané „jak porazit Pána zla sedmkrát jinak a vystudovat u toho kouzelnickou základku“. O kvalitách filmů s Harrym Potterem se při premiéře každého dílu vede milion různých debat, dovolte mi tedy nastínit, odkud budu vycházet já. Snad to zamezí aspoň pár výkřikům do tmy... Připusťme si na chviličk...

Číst celou recenzi

Měla to být největší událost letošního filmového podzimu. Začátek konce největší ságy dvacátého prvního století. Velké finále, ve kterém si to Harry Potter konečně rozdá s Voldemortem, nebo se k tomu alespoň přiblíží. Nakonec to ale dopadlo úplně jinak. Kolega KarelR ve své recenzi nešetřil chválou a já mu jeho nadšení nebudu brát. Sdílet ho s ním však bohužel nehodlám. Jako divák, který má sérii o mladém kouzelníkovi celkem rád, ale knížkami se neprokousal (a ani to neplánuje), jsem totiž z ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.


DVD a Blu-ray filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 12:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.2.2017 13:00 Téma: Které hollywoodské studio vyhraje rok 2017? (2/2) Rubrika: Novinky Diskuze: 48 příspěvků
20.2.2017 11:00 Téma: Které hollywoodské studio vyhraje rok 2017? (1/2) Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
19.2.2017 12:24 Víkendový výplach #389 o Jokerovi a Terminátorovi Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
17.2.2017 08:50 Rok v kostce 2016 - 2. část Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

To byl fofr. V roce 2001 nastoupil Harry Potter do prvního ročníku v Bradavicích a příští rok ho čeká první část maturity (nebo nějaká její magická podoba). Mezitím stačil vyrůst, jeho představitel Daniel Radcliffe se stal hvězdou, pár režisérů si na něm vylámalo zuby, někteří z něj udělali řádně temnou a zábavnou podívanou pro dospělé, ale konec je zkrátka už za dveřmi. Závěrečná konfrontace s Lordem Voldemortem se blíží, ale tentokrát už Harry moc spojenců nemá. Jeho nepřítel sílí, zrádci jsou na každém rohu a vypadá to, že přežít může jenom jeden z nich. Režírovat bude opět David Yates, kterému se pětka opravdu hodně povedla a není důvod bát se, že v šestém díle, jenž nás čeká již za pár měsíců, by měl polevit a v sedmičce rovnou zklamat. Herecké obsazení se pochopitelně nemění a nejspíš se i trošku přitlačí i v oblasti temné atmosféry, což je jenom dobře. Rozdělení na dvě části ale tak trošku smrdí laciným taháním peněz z kapes fanoušků. Poslední knihy o Potterovi jsou sice řádně obsáhlé a možná opravdu není možné celý děj nacpat do jednoho filmu, ale nedělejme unáhlené závěry. Třeba ještě budeme rádi za to, že filmová série je delší než ta knižní.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.