Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1. | Harry Potter & the Deathly Hallows: Part I | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.11.2010
CZ premiéra: 18.11.2010
režie: David Yates
hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Alan Rickman, David Thewlis

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.: Scream Awards Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Co nám přinesly Scream Awards? Martyho, doktora a DeLorean na jednom pódiu, vynikající úvod k ocenění LOSTu ("Motherf*ckers still haven't told us sh*t!") a téměř minutový TV spot Harryho Pottera, který je vehementně vydávám za trailer. Inu dobrá. Pokud přistoupíme na pravidla hry, máme tu snad definitivní tečku za tradičně vydařenou potterovskou kampaní. Ta tentokrát obzvlášť spořila záběry, což vlastně dalo vzniknout akorát čtyřhvězdičkovému traileru na kompletní čarodějnické finále a pětihvězdičkovému nářezu na jeho rychle se blížící první část (zbytek byl jen omáčka okolo). Bohatě to ale stačilo. Nač tedy další ždímání materiálu? Kdo ví, poslední příspěvek kabelovky zřejmě sám netuší, proč vznikl. Jde jen o notně urychlený sestřih minulé upoutávky, jenž je degradován na bleskový sled akčně laděných záběrů. Většinu jsme už viděli, těch pár nových neoslní, protože mu ale nechybí nádech největšího dobrodružství podzimu... dostane pro áčkový píseček adekvátní tři hvězdy. Buďme koneckonců rádi, že jsme toho neuzřeli až příliš, a uvidíme se v kině. Ještě jednou díky za to, že zatím bez 3D brýlí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

"Přijdeš o všechno..." ehm, teda "Nahlédl jsem do tvého srdce..." Vítejte u návratu k tomu nejlepšímu, co kdy potterovské trailery uměly. Namíchat pečlivě vygradovaný koktejl vypiplaných záběrů, který za doprovodu epických chorálů zhltnete na jeden lok. A hned žadoníte o další sklenici. Upoutávka výrazně upomínající na kampaň Fénixova řádu sice startuje jako něco od Michaela Baye, následně ale ladně přepne zpět k tomu, co jsme se za poslední roky naučili milovat. K příběhu jednoho čím dál tím lépe hrajícího kouzelníka, jenž si tentokrát moc relaxace na Bradavických nádvořích neužije. Voldie přitvrzuje a pomalu si strká svět do kapsy (navíc má hada, co umí 3D skoky!), Ron už nehodlá dělat vykuleného sidekicka a všude čeká nějaká špína, která s radostí skočí Harrymu do obličeje. Dnešní porce čar a kouzel od Warnerů je zkrátka prvotřídní přehlídkou fandům dobře známých výjevů, jejichž podání zatím v žádném ohledu nezklamává. A očekávání tak vesele stoupají. Podaří se Yatesovi znovu oživit temné časy? Jestli překoná úskalí papírové předlohy, jejíž první polovina dějem zrovna nehýří, není důvod, aby se mu to nepovedlo. Přeci jenom... čím víc Potterů, tím větší mazec.

Titulky ke stažení ZDE.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A ještě jednou dokola. Fanoušci brýlatého čaroděje se báli, aby nebyla upoutávka z MTV (u nás jako Teaser) posledním shlukem záběrů ze sedmičky, jaký před prázdninami uvidí. Zbytečně. Studio Warner Bros. samozřejmě nehodlá nic nechat náhodě, takže nás před pár dny oblažilo dvouapůlminutovým trailerem. A pokud jste si koupili balík se čtyřmi potterovskými lego hrami, dostali jste ještě nášup v podobě dalšího teaseru. Super? No překvapivě ani ne, protože Teaser 2 není nic jiného, než první teaser s několika novými záběry. Jinak je tu všechno trestuhodně stejné, a vzhledem k tomu, že jde o již o čtvrtou upoutávku hrající si víceméně s tím samým materiálem (a potřetí má tu samou hudbu), asi vás moc nenadchne. Takže naklikejte svoje tři hvězdy, a jděte si spravit náladu tříminutovým videem ze zákulisí natáčení prvních čtyř dílů. Je to určitě ten zábavnější bonus, jakého se věrní pařani dočkali.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

„… a nakonec ten zlý pán bez nosu namíří hůlku na obrýleného slušňáčka s jizvou na čele a chvíli se přetlačují. Pak někdo přiběhne, vyruší je a oni pokračují až na konci dalšího filmu.“ Světová kinematografie poznala už asi čtyři filmy, které zakončilo rande Harryho Pottera s Voldemortem, přesto stále není šlus. Voldemort pořád neví, jak na něj, a nikdo ho nenutí rychle něco vykoumat. Naopak, poslední kapitola se rozděluje ve dví, což po dějově řidší šestce vtlouká do hlav pochybnosti, jestli se čarodějnická série po příběhové stránce nevyprazdňuje a nenatahuje až někam na úroveň Twilight ságy. Peníze se ale musí točit, takže se warnerovské štěpení poslední knihy dá snadno pochopit. David Yates se adaptace té poslední ujal evidentně ve stejném stylu jako u předchozích dvou látek, tedy v trochu civilnějším a temnějším ladění, se smyslem pro gradaci a adekvátní herecké výkony, jakožto i s citem pro vsunování trikových scén. Trailer je na nás pálí za zvuků monstrózních chorálů, které se rozburácí někdy po půl minutě a monotónně hučí až do úplného konce. Vedle suchých informativních titulků to není tak ohlušující požitek. Ale kdo zná taktiky studia Warner Bros., ten za ta léta s Potterem už moc dobře ví, že největší nahul nabídnou až dvě poslední upoutávky těsně před premiérou. Počkejme si na ně.

Titulky ke stažení ZDE.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (161)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Je příznačné, že první půlka poslední kapitoly nejúspěšnější knižní adaptace se prsí v rámci předávání, které ovládlo Stmívání - upěnlivě se snažící dosáhnout na potterovské mety. Zatímco upíři se potácí odnikud nikam a další díl jakoby znovu začínal od nuly, u Pottera se na sedmou kapitolu čeká jako na velkolepé finále, jakkoliv už to není tak hlasité vyhlížení jako v dobách, kdy se fandové těšili i na další knížky. Sotva minutová ukázka ovšem pět měsíců před premiérou nabízí překvapivě málo - jen přehršel hnusně zelených filtrů, nemocně vypadajícího draka a sice patričně dospělé, ale pořád tak nějak nevinné hrdiny. Harrymu by zkrátka slušelo tetování nebo alespoň méně usedlý účes. Vedle voskových figurín od konkurence ale pořád ústřední trio vypadá sympaticky. I ve scénách, kde zpomaleně kráčí ku kameře. Ukázka nesype z rukávu trumfy, ani neohromí nějakým epickým záběrem. Zjevně počítá s tím, že do kina přijdeme tak jako tak, a že už víme, že to má Yates v malíku. Koho to uráží a potřebuje se vzrušit, ať si pustí znovu šestku.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.: Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A jedeme nanovo. Čerstvé potterovské DVD a Blu-raye ukončují kampaň na Prince dvojí krve a rozjíždějí virvál okolo dvoudílné adaptace sedmé knihy. Relikvie smrti poprvé přiletí až za rok, podruhé rovnou za rok a půl, přesto se filmaři zkouší připomenout, byť zjevně nemají s čím machrovat. Na tricích se teprve maká, obrázky se filtrují a šperkují, zvuk se vylaďuje. Právě proto vypadá sedmička z krátké ukázky ještě civilněji a komorněji, i když realita může být docela opačná. Na poměry Harryho Pottera jde o podprůměrné video - jakési zmatené pobíhání v lesíku za Soběšicemi prostě nemůže konkurovat trikovým masakrům z famfrpálu, ani emotivním kouzelnickým kláním. Přesto má Sneak Peek svůj smysl. Fanoušky dokáže naladit během pár hudebních tónů, neznalé zaujme krví na dlaních Hermiony, jejím bujným dekoltem a samozřejmě další vlasovou kreací Daniela Radcliffa. Neodbytně stárnoucí mladík si nasadil účes jak z jednotky a dvojky, snad ve snaze vypadat znovu jako náctiletý ňouma. Asi mu to omlazení nesežerete. Ale na poslední kapitoly, předčítané znovu šikovným malířem atmosféry Davidem Yatesem, se kvůli tomu těšit nepřestanete.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace