Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (19)
Plakát k filmu Číslo 9

Číslo 9 /2009

Režie: Shane Acker

Hrají: Elijah Wood, John C. Reilly, Jennifer Connelly, Crispin Glover, Martin Landau

Česká premiéra: 9.9.2009

USA premiéra: 9.9.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Číslo 9

V kostce: "Jmenuje se 9 a je poslední ze série hadrových panáků, kteří se v postapokalyptickém světě snaží přežít výpady smrtících strojů. Právě 9 ale dostane nápad, jak tohle všechno provždy skončit... Animované filmy o hadrových panácích nemusí být vždycky infantilní. Mohou být napínavé, akční a zábavné až na půdu. Devítka taková je a udělali byste chybu, kdybyste ji v kinech minuli."

Galerie obrázků filmu Číslo 9


Recenze filmu Číslo 9

Jak se k sobě vlastně dostali tak rozdílní lidé jako Timur Bekmambentov a Tim Burton, to pro mě navždy bude velkou záhadou. Jejich spolupráce nicméně přes zjevně opačné tvůrčí vize (umění versus čistý entertainment) plodí překvapivě zajímavé ovoce, které nese chutě i vůně z obou tvůrčích kuchyní zaráz. A ano, pak je tu ten pán, který si říká Shane Acker a který to mimochodem všechno natočil a spískal, ale ten sám o sobě ve stínu zmiňovaných velikánů asi nikdy tak úplně slavný nebude.Což je oh...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Číslo 9


DVD a Blu-ray filmu Číslo 9

Zatím nevyšlo.


Související články

15.3.2017 23:00 Batman a Sebevražedný oddíl hledají scenáristy Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 253 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
12.2.2017 21:05 Batman přečůral Padesát odstínů, John Wick slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Animované filmy pro dospělé to mají v kinech hodně těžké. Prostě nikoho nezajímají. Na Titan A. E. si dnes už nikdo nevzpomene, Final Fantasy je považováno za nepovedený experiment a na věci z Asie se v Evropě a Americe do kina nechodí, takže přežívají na DVD. Animáky zkrátka jsou a nejspíš i budou synonymem pro dětskou či rodinnou podívanou. Jen ten Tim Burton dokáže občas natočit či vyprodukovat něco, co není tak úplně pro prcky a přitom nejde o propadák. Mrtvá nevěsta a Ukradené vánoce si našly cestu k fanouškům a s trochou štěstí by tak mohl dopadnout i další dospělácký animák, jenž Burton produkuje s režisérem Noční hlídky a Wanted Timurem Bekmambetovem. Děj se odehrává v budoucnosti, kdy svět postihla jakási apokalypsa a lidstvo je zkrátka a jednoduše pryč. Skupina podivných bytostí má teď za úkol všechno to napravit, avšak přežít ve světě připomínajícím noční můru nebude pro hadrové panáky vůbec jednoduché. Pro Shane Ackera je sice 9 jeho prvním celovečerním filmem, ale s látkou už nějaké zkušenosti má. V roce 2005 totiž natočil stejnojmenný krátký film, jenž byl nakonec nominován na Oscara.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.