Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Číslo 9 | 9 | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.09.2009
CZ premiéra: 09.09.2009
režie: Shane Acker
hrají: Elijah Wood, John C. Reilly, Jennifer Connelly, Crispin Glover, Martin Landau

Číslo 9: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak si to shrňme. Devět důvodů, proč v 9 najít zalíbení:

1) Původní animák - zde
2) Originální prostředí, které vám může evokovat i třeba steampunkové comicsy nebo Matrix
3) Tim a Timur neprodukují shity
4) Cool datum premiéry, synchronizované celosvětově
5) Netuctová výtvarná stylizace
6) Potenciálně plodné myšlenkové zázemí, které nepůsobí trapně ani po odpálení v rámci akčních trailerů
7) Jennifer Connelly - i její hlas stojí za hřích
8) Dobrých dospělých animáků je málo
9) Už 10. 10. 2010 může být v případě úspěchu dvojka :-)

Číslo 9: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Druhá Devítka v jednom týdnu. Jenže tuhle už máme důkladně proklepnutou. Vývoj od teaseru k traileru podstoupila tařka ukázkový. První video vzbudilo poprask, na animák „beze jména“ se začalo třepat víc diváků, než kolik vyhlíží třeba Dobu ledovou 3. Samozřejmě že 9 je pro obřadné škrtání dnů, zbývajících do premiéry, jako stvořené – tváří v tvář rodinným selankám osvěží, slibuje závan dospělosti po stránce příběhové, emocionální i výtvarné. I proto zámořský distributor sebral odvahu a avizoval, že onoho 9. 9. 09, kdy má film stylově premiéru, půjde do „široké“ a ne jen limitované distribuce. Blýská se tu tudíž i na pár dolarů. A trailer je může jen popohnat, protože ukázkově rozvádí úspěšný teaser, klipem střiženým jak podle učebnice. Kdo ví, že správný trailer má říct něco víc o ději a přitom může klidně zopáknout to, co napoprvé už tak dobře fungovalo, toho nečeká velké překvapení. Animovaná paráda je zase podpořena agresivními chorály, v nichž hučí elektrické kytary a bouchají podivné mechanizované potvory. Zvláštní zápletka z originálního prostředí se opětovně přelévá v akční smršť, aniž by přitom měla odehnat intelektuály. 9 totiž má našlápnuto k chytré podívané, která si může díky animovanému hávu dovolit trochu rozmáchlejší pojetí. A napětí se stupňuje. Aby se náhodou nestalo, že z letošních filmů o železných potvorách (Terminátor 4, Surrogates) bude 9 nakonec tím nej.

Číslo 9: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Jestliže chce Shane Acker porušit pravidlo a s dospěle laděným animákem v kinech vydělat nějaký ten dolar, rozhodně na to jde dobře. Upoutávka na 9 je totiž až překvapivě nabušená. Už jen samotná ukázka světa, v němž to s lidstvem nedopadlo moc dobře, podpořená stylovým hlasem jakéhosi vypravěče, naznačuje, že na tenhle film byste do kina malé děti posílat neměli. Je to zkrátka slušná depka, jejíž hlavní hrdinové navíc nejsou veselí pípající roboti nebo žvatlající zvířátka, ale poněkud drsně a bizarně vypadající hadrové panenky. První dojem je zkrátka velmi pozitivní, avšak po kecacím začátku začne teprve ta pravá jízda. Když se totiž rozezní řízné kytary a objeví se jacísi naštvaní roboti, začne 9 připomínat regulérní akční film. A zatraceně zajímavý. Hadroví hrdinové jsou navíc poměrně sympatičtí a nebojí se do toho opřít jako Arnold v nejlepších letech, takže jediná výraznější výtka u tohoto teaseru míří k poměrně nesmyslné části, kdy se tvůrci pokouší lákat na slavná jména. Ta totiž zaprvé příliš slavná nejsou a především najít podobnu mezi Johnem C. Reillym a hadrovým něčím se dá najít opravdu jen těžko a za narušení ďábelského tempa tohle rozhodně nestojí. Přesto silné čtyři hvězdičky a hodně velký příslib do budoucna.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace