Atlas mraků

Cloud Atlas

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (20)
Plakát k filmu Atlas mraků

Atlas mraků /2012

Režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer

Hrají: Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Hugh Grant, Susan Sarandon

Česká premiéra: 22.11.2012

USA premiéra: 26.10.2012

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Atlas mraků

V kostce: "Jeden z nejambicióznějších projektů letošního roku je adaptací mohutného románu Davida Mitchella, který na šesti příbězích vypráví o lidstvu, vývoji světa, minulosti i budoucnosti. Leporelo vyrostlo ve všeobjímající fresku, jíž sourozenci Wachowští a Tom Tykwer zrealizovali s takovou grácií, že její obří záběr snadno slupnete. Výjimečný, jen občas trochu umělý film."

Galerie obrázků filmu Atlas mraků


Recenze filmu Atlas mraků

Každý, kdo v mém okolí četl literární předlohu Davida Mitchella, se zmohl jen na zasněný povzdech a absolutně nadšené hodnocení. Proto se nelze divit, že po Atlasu mraků sáhli sourozenci Wachowští a spolu s Tomem Tykwerem si umanuli, že látku převedou na plátno - i když se ten románový opus adaptaci zuřivě vzpírá. Wachowským a Tykwerovi se to povedlo. S přehledem.Nechci nudit čtenáře znalé věci, takže jen v krátkosti. Atlas mraků sestává ze šesti na sobě víceméně nezávislých příběhů, odehráva...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Atlas mraků

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Atlas mraků

Zatím nevyšlo.


Související články

18.7.2016 17:09 MZ Projekce: Zhasni a zemřeš Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
21.4.2015 09:37 7 filmů režiséra Václava Huleše Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
22.2.2015 17:07 Zlaté maliny: Filmové dno roku 2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
9.2.2015 00:08 SpongeBob odstřelil Snipera, Wachowští tápou Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
7.2.2015 14:00 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když člověk natočí něco jako Matrix, má v Hollywoodu místo vždycky jisté. I tak se pod ním ale židle může malinko otřást, pokud jeho další film nevydělá dost peněz. A přesně to se stalo i sourozencům Wachowským se Speed Racerem. Pořád však mají dost silnou pozici, takže si stále mohou dovolit natočit film, o kterém by se dalo mluvit jako o originálním. A to dnes moc časté není. Cloud Atlas by mělo být několik příběhů, které se odehrávají v různých časových obdobích a na různých místech. Podíváme se do Tichého oceánu v polovině devatenáctého století, navštívíme meziválečnou Belgii, prožijeme osmdesátá léta v USA i současnost, čeká nás budoucnost plná geneticky upravených lidí i soumrak civilizace. A ačkoliv to tak nevypadá, všechny příběhy budou na sebe navazovat. Jakým způsobem a jak efektně, to snad napoví trailery, každopádně spolu s Wachowskými režíruje i Tom Tykwer a před kamerami je to doslova narvané hvězdami, takže jsme hodně zvědaví.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.