Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Atlas mraků | Cloud Atlas | 2012
csfd  imdb
US premiéra: 26.10.2012
CZ premiéra: 22.11.2012
režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer
hrají: Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Hugh Grant, Susan Sarandon

Atlas mraků: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mohutné ambice doslova v každém záběru. To je Atlas mraků, novinka sourozenců Wachowských a Toma Tykwera, jejíž vznik jsme zrovna dnes probírali v samostatném článku. Románová předloha Davida Mitchella dokonale souzní s tím, co neobvyklému tvůrčímu triu už dlouho chybí ve filmech: Proč nemůže řada žánrů fungovat organicky vedle sebe? Proč nelze efektivně míchat různé éry? A proč nesmí být jeden film obdivuhodným akčním blockbusterem i éterickou freskou zároveň? Tohle všechno se má po letech sejít na plátně v Atlase mraků. A nejedna fandovská duše v tom právem spatřuje příliš velký krajíc, který možná nepůjde dost dobře rozkousat. Jak filmařsky, tak marketingově. Než ale začneme věštit veškerá selhání... Proč si jednoduše neužívat zkrácenou verzi minulého upoutávky, která díky lepší kompaktnosti bezpečně stoupá k páté hvězdě? Takhle herecky silnou a vizuálně opulentní podívanou, která už nyní zarývá větičky do paměti, tu zas jen tak mít nebudeme. Minimálně do chvíle, kdy se o trailerovou nadvládu pokusí Jacksonův Hobit.

Atlas mraků: Pětiminutový trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Dlouho jsme věděli, že bude první upoutávka na Cloud Atlas neobvyklá. Pětiminutové uvedení do adaptace mozaikového románu Davida Mitchella jsme ale nečekali. Wachowští a Tykwer toho možná odhalili příliš. To už je ale v tuhle chvíli zbytečné řešit. Důležitější je, že před sebou opravdu máme obrovský ambiciózní projekt, který nás trochu ve stylu Fontány protáhne několika obdobími. Ta by měla být propojena nejen herecky, ale také tematicky. A hodlají naťuknout snad všechny oblíbené emoce, jakých je člověk schopen. Bude to geniální dílo? Nebo si vizionářští sourozenci definitivně podepíšou ortel filmařské smrti? Odpovídat v tuhle chvíli by bylo hodně předčasné. Momentálně stačí zaplesat nad tím, jak nádherně film vypadá, a že trailer velmi efektivně láká k jeho zhlédnutí. A možná maličko doufat, že Wachowští těch 164 minut zaplní alespoň z půlky tak efektivně, jako to právě činí Nolan.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace