Americký gangster

American Gangster

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (11)
Plakát k filmu Americký gangster

Americký gangster /2007

Režie: Ridley Scott

Hrají: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofer, Carla Gugino, Norman Reedus

Česká premiéra: 3.1.2008

USA premiéra: 2.11.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Americký gangster

Každý rok jeden Scott. Tuhle kostrbatou říkanku si společně zanotovali Russell Crowe a Denzel Washington. Zatímco první se ještě letos předvede v kinech ve stylové pohodovce Dobrý ročník, druhý jmenovaný se bude vymotávat z časových smyček v Déjà Vu (co na tom, že u toho bude trochu jiný Scott). Příští rok ale spolupráce Crowa, Washingtona a Scottů bude pokračovat. Tentokrát půjde o příběh Franka Lucase (Washington), ambiciózního gangstera z Harlemu, který v sedmdesátých letech přišel na velice originální způsob, jak pašovat do New Yorku drogy. No řekněte, napadlo by vás hrabat se v rakvích s mrtvými americkými vojáky, kterým ve Vietnamu nepřálo štěstí? Ale cpát rakve s padlými americkými syny heroinem je něco, co se prostě nedělá a tak se Lucas ani nenaděje a má za zadkem detektiva Richieho Robertse (Crowe), který si ho hodlá patřičně vychutnat. Dvojice Washington/Crowe se už na plátně setkala kdysi v průměrném akčním sci-fi Virtuozita, tentokrát si ale role policajta a padoucha prohodí. Washington nebývá často na té špatné straně barikády, ale když už se tak stane, bývají z toho Oscaři. Crowe si drsného poldu vychutnal už v L. A.: Přísně tajné a zbylé obsazení taky stojí za to. Scott by si po komerčních propadácích jménem Švindlíři a Království nebeské taky zasloužil pořádný hit a American Gangster by mohl být způsob, jak se vrátit na výsluní. Každopádně zatím to vypadá na velmi stylovou detektivku, pod jejímž scénářem je navíc podepsaný zkušený Steve Zaillian (Mission: Impossible, Schindlerův seznam), což naznačuje, že by to vážně mohlo stát za to. A mimo to Crowe v sáčku ze sedmdesátých let vypadá zatraceně cool.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Americký gangster


Recenze filmu Americký gangster

Nový film Ridleyho Scotta předchází pověst majstrštyku a divácky natolik atraktivního filmu, že už je několik málo týdnů po premiéře nazýván klasikou. Ačkoliv oscarové nominace ještě vyhlášeny nebyly, předpokládá se, že Sir Ridley mezi nominovanými bude. Těžko říci, jak obstojí v boji se svou přímou konkurencí (kterou jsme ještě neviděli),  Americký gangster je každopádně přesně ten typ filmů, na které Akademie slyší. Člověk obeznámený s tím nejlepším z tvorby Martina Scorsese by jej bezmála ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Americký gangster


DVD a Blu-ray filmu Americký gangster

Zatím nevyšlo.


Související články

30.3.2017 09:49 Michael Bay a hon na narkobarona Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
12.3.2017 21:05 Kong ovládl pokladny, Logan a Uteč ale dál válí Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
2.3.2017 12:00 Před Loganem kraloval horor Uteč! Vydělá sto milionů? Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.