Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Americký gangster | American Gangster | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.11.2007
CZ premiéra: 03.01.2008
režie: Ridley Scott
hrají: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofer, Carla Gugino, Norman Reedus

Americký gangster: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mohutný Denzel Washington baží po nesmrtelnosti. Má snad být jeho Frank Lucas přímým nástupcem Dona Corleoneho? Asi ano. Jen co v traileru doskotačí dechová sekce vzpomínající na rozverná shaftovská léta, může z polostínu vystoupit Marlon Brando a s úctou požehnat svému pokračovateli. Ridley Scott to totiž s obrodou mohutných amerických mafiánek myslí vážně. I proto po minutě zapomíná na vizuálními cukrbliky a začíná předčítat fragmenty z té vypjaté story. Možná přeháním, ale co do tempa poklidná, osudovostí však skrz naskrz nasáklá hudební kulisa mi nějak nedovoluje přemýšlet ve skromnějších relacích. Scott se rozhodl pro rozmáchlé dílo, v němž bude záporák vymalován v černém kvádru, zatímco jeho oponent bude z všudypřítomné temnoty vystupovat díky bílé košili a tričku. Nevím, nakolik to bude fungovat ve filmu – dost možná Scottovi zas jednou zůstanou hezké obrázky, ale nedostaví se to absolutní blaho z Coppolovy ságy – ve dvouminutovém klipu je však dojem zcela komplexní. Naskakuje díky němu i ta důvěrně známá (ano, pětihvězdičková) husí kůže. Trailer prostě slibuje příchod jednoho z těch masitých a bohatě prokrvených dramat naší doby. Snad dostojí očekáváním.

Americký gangster: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Russell vs. Denzel. Respektive, velký Denzel a přihlížející Russell. Ridley Scott si mohl po vzoru mnoha svých kolegů ujet na naleštěných retro kulisách. Jenže tak neučinil. Stáhl se z ulic, podivné módní kreace nechal jen letmo proplouvat okolo Washingtonova sáčka a zaměřil se jen na dva kohouty. Jedničkou je samozřejmě Denzelův sošný gangster, který si na drogách a špinavejch dolarech dláždí svou vlastní Ameriku. Tmavému „motherfuckerovi“ uťápnutý a zatraceně divně učesaný detektiv Russella Crowea trochu statuje. Tendence zinscenovat okolo těchhle dvou ikon další Nelítostný souboj si ale pochvalu zaslouží. Řeřavé beaty, které bych jako laik tipoval na chlapíka jménem RZA (když tam hraje, asi bude dodávat i hudbu, no ne?), ale ve skutečnosti za nimi stojí Jay-Z, dodávají materiálu hodně osobitý feeling, který Scott ještě zesiluje tím, že roztahuje dění na plátně „do šířky“. Rodinná zázemí a ironické pohledy z očí do očí mají amerického gangstera posunout blíž kriminální fresce. Nakolik to Scottovi klapne, posoudíme líp určitě v druhém traileru. Tenhle první, silně teaserovitý, čujeme na slabší čtyři hvězdy.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace