Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Žena ve vodě | Lady in the Water | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.07.2006
CZ premiéra: 14.09.2006
režie: M. Night Shyamalan
hrají: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Bob Balaban, Sarita Choudhury
 

O FILMU

Většina lidí, kterých se zeptáte na Shyamalana, vám i dnes bez váhání odpoví „Jó, jasně! To je ten Šestej smysl, co?“ Málokdo kdo na vás jako první z titulů vyhrkne Vyvoleného, Znamení či nedebojže Vesnici. Je to tím, co ze sebe Shyamalan před lety udělal a v čem poté pokračovala média, přestože on se od své škatulky odklonil (ale spousta lidí to nezaregistrovala a proto třeba vůbec nepobírá Vesnici – je to pro ně špatný mysteriózní horor. Abych předešel trapným dohadům – ano, mohlo se jim také zdát, že je to prostě špatný film ;). A tak i dnes, kdy je v plném proudu natáčení jeho nového snímku Lady in the Water, se všichni předhánějí ve spekulacích, co že si na nás tenhle režijní kouzelník s nevyslovitelným příjmením zase nachystá. Tak abyste věděli – není to nic menšího než příběh o nesmělém architektovi Clevelandu Heepovi (krásně pasující Paul Giamatti), který najde u sebe na zahradě mořskou pannu (nová Shyamalanova oblíbenkyně Bryce Dallas Howard) a aby se neřeklo, že je nevychovaný nezdvořák, ubytuje ji u sebe v bazénu. Tedy, nejen aby se tohle neřeklo, ale především proto, že se do ní zamiluje. Jak tak čas plyne, pomalu se s hostem sbližuje (už Daryl Hannah předvedla ve Žbluňk!, co všechno ženská svede s ploutví ;) a dozvídá se spoustu nových faktů o jejím původu. Mimojiné i to, že je velice pravděpodobné, že sem propadla z jednoho večerníčku a teď se nemůže dostat zpátky. Jakkoliv to zní neuvěřitelně, je rovněž velice pravděpodobné, že ve stejném pohádkovém příběhu účinkuje i Cleveland se svými nájemníky a protože se ve scénáři píše i o tom, že se všichni mají utkat s monstry, které brání panně v návratu domů, budou tenhle nový Shyamalan pravděpodobně mnohem bizarnější, než si kdokoliv momentálně dokáže představit…

Aby se spousta z vás vrátila zpět na zem a přestali jste si mnout oči, jestli je tohle všechno skutečně pravda, je nutno připomenout jeden důležitý fakt: Stejně jako Robert Rodriguez, i M. Night točí tenhle biják pro své potomky a i když mu určitě není jedno, jak se na to bude dívat běžný divák, je to pro něj bez debat pohled s nižší prioritou než pochvalné slovo od jeho rodinného následovníka. Tak co, nepřipadá vám, že v té senilitě a bezmezné lásce k potomkům topí v poslední době až moc tvůrců? Robert ukázal, že jistém bodě už může být hodně zle, tak nezbývá než doufat, že náš „mysteriózní mág“ bude trochu větší tvrďák ;).

TRAILERYFOTOGALERIE

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (10)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se