Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Žena ve vodě | Lady in the Water | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.07.2006
CZ premiéra: 14.09.2006
režie: M. Night Shyamalan
hrají: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Bob Balaban, Sarita Choudhury

Žena ve vodě: DVD


ikona
imf
 

Nová shymalanovka je konečně na DVD. Pro někoho je to důvod k oslavám, jiný to zas přejde s bohorovným klidem. V případě Vesnice a Znamení jsem patřil k těm, co míjeli regály bez povšimnutí, ale Žena ve vodě se mi líbila. Skoro by se dalo říct, že až nevysvětlitelně moc. Pokud vás Shyova "pohádka" minula a hodláte jí přeskočit s tichým zaklením o šokujících pointách, možná byste si to měli rozmyslet. Žena ve vodě se totiž vydává trochu jiným směrem a i když jí nelze upřít bizarní příběh a postavičky, myslím si, že jí s klidem můžete pustit i vaší babičce (sice jí nepochopí, ale dokouká jí do konce :). Pro mě osobně je to návrat k jemnějšímu a hravějšímu Shyovi, tak jak jsme ho znali z dob, kdy kočíroval před kamerou Bruce Willise. A to je víc než příjemné zjištění. (6/10)

Disk vás uhrane modrým obalem, na kterém je nevinná tvářička Bryce Dallas Howard obehnána zákeřnými výjevy (stačí se podívat zblízka). Pozlátko ale není to nejdůležitější, jak ostatně zjistíte po vložení disku do mechaniky. Statické menu v tom nejohavnějším stylu dělá výbavě disku mizernou službu, ale stačí si odplivnout a pustit se do práce. Krom samotného filmu na disku přebývá i slušné množství titulkovaných bonusů. Rozehřát se můžete pětiminutovým úvodem od pana režiséra, který se skromností sobě vlastní začne vysvětlovat, jak pohádku o zašantročené vodní krásce vymyslel a následně kolem ní vybudoval solidní mytologii. Je to rozhodně zábavnější, než vystřižené scény, kterými se proklestí jen ty nejodvážnější, a jako předkrm k hlavnímu bonusu "Odraz Ženy ve vodě" to funguje báječně. Pod tajemným názvem se skrývá plnokrevné Making Of se stopáží ke čtyřiceti minutám, které si můžete pustit po částech nebo vcelku. Dobře odvedená práce, ve které sice jako obvykle zaslechnete, že scénář byl úžasný, catering pětihvězdičkový a režisér doslova božský, ale díky velkorysé minutáži dojde řeč i na zajímavější témata, přičemž informační žezlo samozřejmě nese sám Shyamalan. A komu by to nestačilo, ten se může pobavit u kompilace přebreptů a průšvihů. Na place evidentně vládla dobrá nálada a když se podvolíte, možná se z ní kousek přenese i na vás.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1EX - anglicky, česky, maďarsky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 31. 1. 2007

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (6)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace