Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Wanted | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.06.2008
CZ premiéra: 26.06.2008
režie: Timur Bekmambetov
hrají: James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman, Common, Marc Warren
 

V KOSTCE

Wesley Gibson byl nýmand. Pak ale potkal Angelinu Jolie, která ho naučila zabíjet lidi. A tak to dělá. Brutální akční jízda plná nekompromisního násilí, tvrďáckých hlášek, černého humoru a scén, které jste vždycky v akčním filmu chtěli vidět, ale nikdo neměl odvahu je natočit. Wanted je film, který se nesnaží zavděčit všem, ale cílové publikum bude ze stylovosti, která z plátna doslova teče, mručet blahem. Škoda jen, že nižší rozpočet je občas vidět víc, než by se slušelo.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

I když máme v redakci comicsové adaptace rádi, tak jedna věc nám na nich vadí. První díly bývají většinou úvodních šedesát minut stejné. Hrdina neví, že brzy bude létat nad New Yorkem v nějakém přiléhavém kostýmu, žije si svůj život a nezajímají ho radioaktivní pavouci nebo nějaká genová mutace. Wesley Gibson na tom byl podobně. Bylo mu něco okolo třiceti, osobní život pro něj téměř neexistoval a práce ho otravovala víc než vyplňování daňového přiznání. A tenhle průměrný a ničím zajímavý člověk jednoho dne zjistil, že jeho otec byl nájemný vrah. Ne ten nájemný vrah, který čeká s odstřelovačkou v nějakém okně, ale borec, který dokázal se dvěma rotačními kulomety vybílit celou ulici jen proto, aby zasáhl svůj terč. A Wesley by měl přebrat rodinnou živnost. I když se mu do toho z počátku příliš nechce, brzy zjišťuje, že se potatil víc, než by vůbec čekal. Připojuje se tedy k bandě dalších podobných vraždících magorů a společně rozhodně nebudou bránit dobro a honit zloduchy. S Timurem Bekmambetovem, režisérem Noční a Denní hlídky, by to nemuselo být vůbec špatné. Málokdo dostane pro svůj americký debut k dispozici takhle hvězdné obsazení a takhle zajímavou předlohu. Wanted je drsný, cynický a amorální příběh, který by se dětem do rukou rozhodně dostat neměl. Je to zkrátka něco, co opravdu na plátně chceme vidět. Teď je otázka, jak moc se Bekmambetov a producenti rozhodli předlohu okleštit a jestli nakonec nebude v kinech nebude film, který by měl s comicsem společný jen název. Věřme, že na jaře nás čeká řádně drsná a „dospělá“ comicsová jízda.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se