Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Wanted | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.06.2008
CZ premiéra: 26.06.2008
režie: Timur Bekmambetov
hrají: James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman, Common, Marc Warren

Wanted: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Všechno dobré jednou končí a tak se tu dnes setkáváme i u finálního a „absolutního“ sestřihu Wanted. Na ploše čítající dvě a půl minuty se uzavírá trailerové kvarteto, které z dnešního pohledu začalo poměrně vlažně (aneb vyražený dech se dřív nebo později mění v zívačku), aby postupně vygradovalo do ujasněné vize, z níž se ubraly trapné fórky (Wesley a jeho vypadnutí zásobníku při pokusu o výstřel) a naopak přitlačilo na cool zpomalovačkách, ze kterých srdce každého poďobaného teenagera se zájmem o akční filmy musí chytat nefalšovaný amok. A tak tu stojíme před poslední branou, kterou Wesley musí otevřít - abyste si zapsali za uši, že vás to ještě pořád ohromně zajímá, přestože faktor recyklace záběrů je k dnešnímu dni obrovský. Přibyly však minimálně milé hrátky s klávesnicí a pobídka Morgana Freemana, aby zastřelil toho ošklivého pána – oba tyhle nápady vykřesaly traileru nálepku Red Band, kterou se honosí hrdě a bez výčitek a v určitém smyslu přitahuje zpět zájem i těch, které masivní kampaň Wanted už trochu otravuje. A pak je tu spousta hezkých bullet-timeových sekvencí, v nichž se rozprskávají rozličné orgány (dobře, pokud si připustíte, že něco takového může být hezké) a hrdinové vedou významné řeči za účasti významných pohledů. Co dodat závěrem – poslední minuta je vskutku smrtící a svůj „osudový“ podtext zesiluje povědomím, že dneska už je opravdu konec. A až zmizí film, nebude nic. Angelina bude muset být cool zase někde jinde (ona to zvládne, nebojte) a McAvoy, pokud tuhle šanci vezme za pačesy a neuteče zpět do náruče Keiry Knightley, vlastně taky. Zatím tomuhle „mladému Neovi“ držme palce, ať mu to ve výsledku střílí stejně tak dobře jako tady.

Wanted: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Takže potřetí... byť tentokrát trochu monotónně. A po známých cestičkách. V matrixovském stylu se nám představí obyčejný špunt zpoza počítače, který marně čeká, až ho něco vytrhne z letargie. Pak přijdou rty a prsa Angeliny Jolie, zašeptají cosi o tatíkovi a Morgan Freeman se ujme svého oblíbeného monologu o bratrstvech, zatáčecích kulkách a odstřelování muších křídel. V téhle chvíli člověka napadne, že scénář musel být docela vtipným počtením, protože cvičit svůj um na mouchách? WTF? Nic proti týrání zvířat, zvlášť těch digitálních, ale to by Neo propříště mohl svoje dovednosti měřit podle trhání pavoučích nožiček. Ale nechme hmyz hmyzem a zalitujme, že se Wanted ve své finální (?) trailerové prezentaci točí jako kolovrátek. Nezmění rytmus, což na výsledném dojmu trochu ubírá. Ukázka je sice efektním manuálem na téma "co všechno se dá dělat s pendolinem", Angelina si v něm užívá svou pozici sexuálního symbolu a kolem McAvoye to občas správně práská, k totálnímu blahu však leccos schází. Snad trocha nekompromisnosti.

Wanted: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mysleli jste si, že Timur Bekmambetov vyplýtval všechny „kraviny“už v prvním traileru? Ani náhodou! Jakmile si totiž detailně vychutnáme obstřelování Angeliny Jolie, začnou se dít věci. V nabídce jsou kouzelná auta, zázračné kulky i superschopné holky. Zvykejte si. Červené žihadlo metající salta je ve Wanted bráno jako samozřejmost, kterou lze snadno využít k přejíždění po vybouraných autobusech. Michael Schumacher se může jít bodnout. Jenže s ním i Robin Hood nebo Trinity. Dávno totiž vyšly z módy lučištníci, kteří odstřelují šíp šípem. Dávno zmizely sexbomby, které se za dvě hodiny nevyvlékly z přiléhavé černé kůže. Dnes se sestřeluje kulka kulkou a chlapecké sny plní Angelina s šatníkem bohatším než Madonna. Chvíli se válí v hedvábných šatičkách po kapotě, za moment divočí v halence a džínách, pak si zařádí v latexu, pousměje se ve slunečních brýlích a nakonec se svlékne. A občas si nechá šlápnout do rozkroku, anebo rukou nahmatá cosi stříbrného a lesklého (hádejte, co to v první chvíli připomíná). Jsou to podstatné detaily a je docela výhodné si jich všímat, protože z nich čiší, jak moc se Wanted snaží opít puberťáky. Jak moc je chce oslnit akční pohádkou, narvanou až po okraj opulentními trikovými scénami, skrze které provází sexy drsňačka s našpulenými rty. Někdo tu chce nový Matrix – ale už jenom z kontrastů mezi hyperdigitálními střílečkami a obyčejnými lesy, jimiž projíždí pendolino, lze vyčíst, že tady se popcornová historie přepisovat nebude. I když se o to sympaticky pokouší i tenhle svižný trailer, kterému chybí snad jen údernější poslední dějství.

Wanted: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ruského šílence Timura Bekmambetova jako režiséra absolutně neuznávám, nedělá mi ale problém přiznat extrémní působivost „jeho“ trailerům. Tenhle maniak nezná míru. Rád mění zástupy vyladěných záběrů v nepřehlednou patlaninu, v níž se vše prolíná se vším, až z toho bolí i videohrami vycvičené oči. Jenže jednotlivosti jsou pod jeho vedením tak strašlivě cool, že mu – do velké míry právě díky upoutávkám – naženou do kin nehorázné množství diváků. Ano, přesně to platí i o Wanted, nadupané scifárně, která nezapře Bekmambetovův rukopis. Úletové zpomalovačky, do očí bijící product placement, digitální nabubřelost, dodávka, příběh o vyrovnávání rovnováhy ve světě nových možností, opulentní tříštění obrazu a nesmírně kinetická akce budou zabírat i na americké publikum. Jak by nemohli. Angelina Jolie už dlouho nebyla tak sexy (říkám vám, že tohle bude její „vlajková role“ pro další pětiletku), futuristická vizáž sluší i Morganu Freemanovi a i z Jamese „pana Tumnuse“ McAvoye najednou vyrostl těžkej bouchač. Trailer se snaží naznačit, že Bekmambetov trochu zklidnil svoji roztěkanou mysl. I díky tomu působí ukázka krásně plným, neuspěchaným dojmem, jenž si koleduje (nutno říct, že úspěšně) o plný počet hvězdiček. Jasně, dá se předpokládat, že je s ještě větším gustem vytáhneme u druhé upoutávky, která dost pravděpodobně vyrukuje s přímočarou akční náloží nařvanou chorály a kvílejícími kytarami. Jenže už dneska musím to dokonale čisté řemeslo ocenit. Traileroví fachmani si sice vybrali složitější cestu, na níž je provází stylový monolog Morgana Freemana, pořád se jim ale daří drásat ušní lalůčky a vypalovat sítnice - jak kdyby šlo o činnost stejně samozřejmou, jakou je pro teenagery sbírání wallpaperů se rty božské Angeliny. Přitom výsledek je ještě víc sexy. Mohl bych z něj vytípat alespoň deset nebo patnáct libových obrázků, ale beztak bych vám předhodil jen zlomek z nátěru, který na vás čeká pod třemi níže uloženými linky. Vyplatí se je napálit do hlavy pod tlakem a s naplno ohulenými repráky. Nejpozději napodruhé se vám za přízeň odvděčí maximálním možným zážitkem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace