Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Veřejní nepřátelé | Public Enemies | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.07.2009
CZ premiéra: 09.07.2009
režie: Michael Mann
hrají: Johnny Depp, Christian Bale, Channing Tatum, Stephen Graham, Marion Cotillard
 

V KOSTCE

Johnny Depp coby slavný gangster John Dillinger v posledním roce a kousku svého života. Michael Mann natočil kvalitní drama disponující citem pro historickou věrohodnost a vybraným hereckým obsazením. Trochu jej táhne k zemi slabost pro technické experimenty, ale přesto jde o jeden z nejlepších počinů dosavadní kinosezóny.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Michael Mann si udržuje obdivuhodný, nebo spíš podivuhodný status. Jeho filmy jsou vynikající, moc na sebe nevydělávají, ale peníze na další projekt režisér sežene vždycky.  A my pak jen spokojeně předeme blahem, protože Mann je značka, pod kterou vznikají naše nejoblíbenější kriminálky. Ani Public Enemies nejsou v jeho filmografii výjimkou. Dá se očekávat něco ve stylu Heat, jen budou tentokrát hrdinové místo automatických zbraní tasit staré dobré kolty. Ocitáme se totiž ve třicátých letech, hospodářská krize si užívá své nejlepší období, v kteréžto situaci rozkvétá kriminalita. Tahle doba dala vzniknout i jednomu z nejznámějších zločinců všech dob - Johnu Dillingerovi. Spolu se svojí partou (Baby Face Nelson a Pretty Boy Floyd) vybírá banky jak o život, což se samozřejmě nelíbí policii. Po krku mu proto půjde Melvin Purvis, který ale sám není žádný svatoušek. Prostě klasické mannovské schéma. A my se na něj moc těšíme, protože po dvojicích De Niro a Pacino, nebo Foxx a Farrell, nastupuje na scénu Johnny Depp a Christian Bale. Co to znamená? Herecký koncert, napětí od začátku do konce, další nezapomenutelnou podívanou, vyberte si. Mann zatím nezklamal, takže bychom se těšili i kdyby točil drama o stáčení limonády.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (77)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se