Údolí včel | 1967
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: František Vláčil
hrají: Petr Čepek, Jan Kačer, Věra Galatíková, Zdeněk Kryzánek
 

O FILMU

Není žádným tajemstvím, že natáčení obdivované Vláčilovy klasiky Marketa Lazarová se táhlo velice dlouho a doprovázelo je množství problémů, které částečně vyplývaly z režisérovy špatně kontrolovatelné osobnosti. K těm problémům patřil mimo jiné několikrát překročený rozpočet na produkci, pobuřující tím spíš, že film nijak zvlášť nepřispíval ke slávě strany a vlády (nic například nemohlo víc kontrastovat s tendenční husitskou trilogií Otakara Vávry). Aby se proto mohly nákladné kulisy a rekvizity využít ještě jednou, vznikl ve Vláčilově režii další film zasazený do doby raného středověku, tentokrát podle scénáře Vladimíra Körnera. Údolí včel tedy nejspíš nikdo nikdy nezařadí do žádného seznamu „Deseti českých filmů, které musíte bezpodmínečně vidět, než vás přejede auto“. Co ale komu záleží na žebříčcích, když se u nás konečně zase dostal na DVD jeden polozapomenutý kousek hodný pozornosti?
Nemusíte se obávat vančurovské košatosti příběhu jako u Markéty, Údolí včel se odvíjí přímočaře a docela srozumitelně: Ovdovělý pán z Vlkova si našel novou mladou nevěstu, jeho syn ale není svatbou nadšen a dívku urazí. Otec ho ve vzteku málem zabije, když ale pozná, co udělal, modlí se za synovo přežití a slibuje, že ho dá do kláštera. Ondřej tedy cestuje na sever a vstupuje do křižáckého řádu. Tam se seznámí s mladým rytířem Arminem von Heide a stanou se z nich přátelé. Už dospělý Ondřej ale zjišťuje, že klášterní život není pro něj. Tajně se vrací domů na Vlkov a Armin ho pronásleduje.

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se