Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Transformers | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.07.2007
CZ premiéra: 16.08.2007
režie: Michael Bay
hrají: Shia LaBeouf, Jon Voight, Megan Fox, Anthony Anderson, Tyrese Gibson

Transformers: V.I.M.


ikona
KarelR
Nebo si snad pod pojmem "novodobý letní blockbuster" představujete něco jiného? 

Na začátku byla kostka. A na konci film, který do slovního spojení „zábavný letní blockbuster“ vrátil slůvko „zábavný“. Přesně tak, přátelé. Dnes budeme velebit Michaela Baye, nezastavitelného krále popcornových bijáků. Právě on (za drobné producentské pomoci Stevena Spielberga) totiž před pěti lety názorně ukázal, jak se dělá popcornová zábava nového věku. A ještě u toho zvládnul posunout trikovou úroveň hollywoodských blockbusterů na zcela nový level.

Bez Transformers by se Iron Manův oblek neposkládal před našima očima. Bez Transformers by nedostaly zelenou obří fláky jako Bitevní loď nebo Pacific Rim. A bez Transformers bychom neuzřeli dokonalé křivky Megan Fox, které možná dodnes okupují nejeden chlapecký pokojík. Zkrátka a dobře bychom byli chudší o spoustu relativně povrchních věcí. Zároveň bychom ale přišli i o blízké setkání bayovského druhu, které nezapomenutelně zhmotnilo pouto mezi klukem a jeho prvním pojízdným kamarádem.

Právě vztah mezi Samem a Bumblebeem totiž tmelí dohromady megalomanskou reklamu na auta (pro starší pány), americkou armádu (pro ty mladší) a hračky (pro ty nejmladší), jejíž ambice ale sahají daleko za spotřební blockbusterové nároky. Transformers jsou víc než Bayovo špičkové řemeslo, ve kterém jedničky a nuly nabírají obrysy dokonale životných robotů. Je to film s tou pravou hollywoodskou duší, v němž nechybí jediná potřebná ingredience.

Má trochu nervního, ale stále sympatického hlavního hrdinu. Dostatek humoru i napětí na to, aby vám dvouapůlhodinová série explozí utekla jako voda. A pochopitelně i hrst nezapomenutelných akčních scén, které se svým vizuálem nikdy nekochají natolik, aby ztratily švih nebo zapomněly jednoduše bavit a udivovat.

Transformers prostě mají všechno, co si může milovník coly a popcornu přát. A jelikož udeřili zakrátko poté, co nás v jednom měsíci potrápili třetí Spider-Man, třetí Shrek a třetí Piráti, bylo zatraceně moc vidět, s jakou péčí a vervou je Michael Bay oživil. Zapomeňte na chvíli na sequely. První setkání s roboty bylo neskutečně parádní a už mu to nikdo nikdy neodpáře.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace