Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Transformers | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.07.2007
CZ premiéra: 16.08.2007
režie: Michael Bay
hrají: Shia LaBeouf, Jon Voight, Megan Fox, Anthony Anderson, Tyrese Gibson

Transformers: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Impozantní. První slovo, které musí každého sosala trailerů napadnout při přeměně stíhaček a helikoptér v bojující monstra. Bay se Spielbergem se rozhodli znovu předefinovat možnosti hollywoodského popcornu, a tak nás masírují neuvěřitelně velkolepé akční sekvence, v nichž si obrovští roboti hrají na wrestlery. Fór tkví v tom, že Bay nepracuje s triky tak přehnaně jako Raimi nebo Jackson. Uvědomujete si sice vklad počítačů, většinou ale dobrých deset sekund poté, co nějaký ten transformer rozstřelí autobus. Michaelova naleštěná jízda se jistě nebude pachtit po originálním vyprávění: Na to jsou „průměrní teenageři“, dvacítky s dokonalou pánví a šikanovaní roboti, které jsme si oblíbili už během první půlhodiny (Bumblebee s vojáky zjevně prožije to, co obvykle snáší pouze King Kong), rozestaveni po bojovém plánu příliš předvídatelně. Ale kdo by toužil po boření vyprávěcích schémat, když se mu ani nestačí pod návalem trikové opulence naplňovat plicní sklípky. Velkolepé, a přitom pořád se znalostí míry. Tak trochu nečekaný megahit letošního léta se nám vyrýsoval do fascinujících kontur – nebýt příliš sekaného střihu a přepálených stmívaček, dostal by pět hvězd už před hlavní trailerovou ofenzivou. Mimochodem, The Strokes mají dobře pořešený product placement. :-)

Transformers: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

A je to venku. Druhý Den nezávislosti nenatočí Roland Emmerich (ten se odstěhoval za mamuty), ale Michael Bay! Jenom místo naštvaných mimozemšťanů očekávejte naštvané roboty, co se umějí převlíknout za helikoptéru i s pilotem. Ale klídek, vypadá to, že nás všechny spasí vesnický klučina, kterému na dvorku udělal novou studnu jeden z hodných robotů, co vám za odměnu zmorfuje v nádherný sporťák. A komu by to nestačilo pro toho má Michael Bay tolik šrapnelů, zpomalených záběrů a robotických duelů, kolik jen unese. Stmívačkový trailer by si pro svou tajemnost zasloužil spíše označení teaser, ale důsledné krytí plechových miláčků je logické. Do premiéry zbývá ještě spousta času a Steven Spielberg z pozice producenta nechce prozrazovat příliš. Mimozemšťanů ve Válce světů jsme se taky dočkali až v pozdějších ukázkách a něco mi říká, že Transformeři budou na trailerovém menu do července ještě několikrát (vzpomeňte si na upoutávkovou smršť jménem Ostrov). A to co vidím na první ostrý pokus (teaser byl opravdu trochu "mimo"), to se mi hodně líbí. Stmívačky jsou zvukově laděny tak, aby si slabší povahy vzpomněly na Pátek Třináctého a ke konci už se nám to slušně rozdýchá. Dokonce zbude prostor i na pár temp v bazénu. Otazníky zůstávají, ale nálada stoupá a pokud jsem byl díky průměrnému Ostrovu na vážkách, tímhle neskrývaným megalomanstvím mě Michael opět dostal. Návrat do starých kolejí mu svědčí a transformeři vypadají proklatě sexy. Už se těším se na další audiovizuální příděl.

Transformers: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

A je to tady. První teaser k Bayovým Transformers, ze kterých si většina uživatelů MovieZone utahuje už čistě z principu. Udělat film o přerostlých robotech, kteří umějí morfovat v nejrůznější dopravní prostředky a jsou neskutečně "80s" a "cheesy". To nemůže fungovat. Klidně se ale přiznám, jak moc věřím tomu, že Michael Bay dokáže udělat učesanou akční podívanou i z deathmatche dvou tchajwanských toustovačů. Má to holt v ruce a i když jsem na Ostrov nakapal dost recenzentské síry, těžko bych ho řadil do poličky se špatnými filmy. Michael pořád umí a i když toho teaser příliš neprozrazuje, nemá smysl ho podceňovat. Teaser vlastně neukazuje vůbec nic, jen po vzoru první ukázky z Války světů naznačuje, že producenti se ze světa fantasy válek robotů snaží přiblížit spíš serióznímu vysvětlení toho, jak se k nám ty robomonstra dostala. Mars je přece plný nejrůznějšího odpadu a pak už jen stačí přilepit tajemný opar nad poruchu sondovacího zařízení a jemné mrazení u slabších povah neomylně zasáhne. Se mnou nehnul ani pikovteřinový záběr jednoho z botů, natož pak majestátně se skládající logo, nad jehož pohyby bledne i rubikova kostka. Vzpomeňte si ale, jak jste slintali u trailerů na Pearl Harbor, Mizery 2 nebo Ostrov. Skutečná zábava je ještě daleko za obzorem, tohle berte jen jako seriózní důkaz (je to ostatně pojmenováno jako "oznamovací teaser") o tom, že si Michael zrovna za oceánem hraje s mimořádně přerostlými vojáčky. A zjevně ho to velmi baví.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace