Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Transformers | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.07.2007
CZ premiéra: 16.08.2007
režie: Michael Bay
hrají: Shia LaBeouf, Jon Voight, Megan Fox, Anthony Anderson, Tyrese Gibson

Transformers: DVD


ikona
Mr. Hlad
 

Vánoce se neúprosně blíží a filmy, které okupovaly kina v letos velmi nabité letní sezóně, pomalu přicházejí na DVD. A je logické, že jejich tvůrci se budou chtít předvést. Taktéž je i logické (a smutné), že většina filmů, které v zahraničí vychází s bonusovým diskem, u nás bude o veškeré rozhovory a dokumenty okleštěna. Naštěstí to neplatí pro Transformery. U jejich speciální dvoudiskové edice si budou fanoušci Michaela Baye, explozivní akce a desetimetrových naštvaných robotů hovět blahem.

První disk nabízí krom filmu ve výtečné obrazové i zvuková kvalitě i komentář Michaela Baye, ze kterého je zřejmé, že natáčení ho opravdu hodně bavilo. Jeho nadšené vyprávění je zajímavé a veselé historky a nic neříkající kecy tu jsou jen minimálně. Velmi milé je navíc i zjištění, že Bay se nebojí říct, co měl natočit jinak a sám vypíchne několik scén, které jsou podle jeho názoru až příliš „blbé.“ Část informací z komentáře se kryje s tím, co je řečeno v ostatních dokumentech, ale to se konec konců dalo předpokládat. Ta pravá nadílka bonusových informací se ale skrývá až na druhém disku.

Ten je rozdělen do tří tématických kategorií. Our World se zabývá především prací lidí, kteří nemusí sedět celý den za počítačem a patlat se s digitálními roboty. Režisér, herci a spousta dalších tvůrců filmu se tu vyjadřuje k osobnímu vztahu k Transformerům a fanouškům původního seriálu. Dále je tu dvacetiminutové vyprávění o tom, jak probíhal casting (především nároky na hlavní ženskou postavu byly docela neobvyklé) a jakou úlohu měla ve filmu armáda. Zvláště tady se Bay a jeho kolegové hodně rozpovídali, protože měli možnost osahat si zařízení, ke kterému většina smrtelníků nemá a nikdy nebude mít přístup. A hračička Bay si to náramně užil. Poslední krátká featurettka z první sekce se zabývá hledáním lokací pro film a není zdaleka tak nudná, jak by člověk čekal (kde jinde uvidíte hlavní hvězdu filmu, jak si stěžuje, že musí tři dny pracovat v místě, kde na něj dopadá voda plná moči?).

Sekce Their War se prakticky celá věnuje trikům a robotům. První půlhodinový dokument nabídne pohled na výrobu efektů a modelů z obecnější perspektivy a zaměřuje se především na změny, které museli scénáristi udělat, aby jejich film nepůsobil v kině směšně. V dalších částech už se věnují čistě autobotům nebo deceptyconům a s nadšením ukazují, jak si mohli s auty, která přijdou na trh příští rok, dělat co chtěli. Závěrečný bonus z téhle části nabídne obecnější pohled na trikovou stránku filmu.

V kapitole More than Meets the Eye už je jen detailnější rozbor scény útoku Skorponoka. Jeho souboj s bandou vojáků uprostřed pouště si můžete prohlednout od nejrannějších nákresů až po její závěrečnou podobu. Dále tu je několik artworků a trojice ukázek.

Dvě hodiny bonusových materiálů jsou samozřejmě proloženy spoustou nadšených výkřiků o tom, co všechno mohli tvůrci zničit a jak je hrozně bavilo vystřelovat auta katapultem. Zkrátka pohoda a pro fanoušky Transformerů povinnost.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 499,-

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace