Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rocky Balboa | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 20.12.2006
CZ premiéra: 01.03.2007
režie: Sylvester Stallone
hrají: Sylvester Stallone, Antonio Tarver, Burt Young, A. J. Benza, Tim Carr
 

O FILMU

Sly o tom mluvil celé roky a už tehdy to většina z nás považovala za špatný nápad. Rozhoupat se k natáčení šestého Rockyho v šedesáti letech už je mimořádně špatný nápad, resp. považovalo by se to za velmi originální, kdyby podobnou comebackovou strategii Stallone nepoužil kdysi v podprůměrné pětce a kdyby to na první pohled nevypadalo jako posmrtná křeč celebrity, o které se už příliš nemluví. To však klučinu neodradí a my mu to zřejmě díky jeho 80s zásluhám promineme (tedy, mluvím za sebe ;), minimálně do chvíle, než se objeví nějaký teaser. Kromě Rockyho hodlá Stallone vzkřísit i Ramba, ale o tom si povíme jindy. S Rockym se vrátím ke kořenům, žije teď ve Philadelphii, vlastní restauraci a opíjí se žalem, protože jeho Adrian zemřela (daň za to, že Talia Shire odmítla ve filmu hrát). Aby Rocky nepropadl depresím, rozhodne se vrátit ke své druhé životní lásce - boxu. Začne zase trénovat a boxovat ve třetí-čtvrté lize. Na šampiony se ale nezapomíná a tak se o Rockyho aktivitách dozví Mason "The Line" Dixon, úřadující mistr světa v těžké váze a veřejně vyzve Rockyho na souboj. Samozřejmě se toho chytí média a Rocky najednou musí odhánět reportéry vidlemi. Je jasné, že v tomhle směru se pro Stalloneho rodí další možnost k "zamyšlení nad palčivými tématy současnosti", jak tomu ostatně bylo ve všech dílech (snad krom čtyřky, ve které šlo čistě o vyrovnávání účtů ze studené války ;).

Šestý Rocky je tak trochu inspirován návratem George Foremana do ringu - Stallone to má zřejmě v hlavě dobře srovnané, pořád se intenzivně věnuje boxu (dokonce zkoušel i boxerskou reality show, která bohužel zkrachovala kvůli sebevraždě jednoho ze soutěžících) a hodlá si tak přes svou slavnou sérii odvyprávět příběh jedné legendy a zároveň proti sobě postavit nějakého fajn boxera, kterým by měl být Antonio Tarver, Afroameričan, který na konci 90. let vyhrál ve své kategorii (lehčí těžká váha) co se dalo. Návrat ke kořenům to bude pro Rockyho i v jiných aspektech. Rozpočet filmu by neměl překročit 20 milionů, přičemž MGM věří Slyovi tak málo, že hodlá investovat jen 10 (zbytek si bude muset bývalá hvězda sehnat vlastnoručně). Stallone tak slibuje "feel" známý z jedničky, s tím že se vrátí alespoň Burt Young jako Paulie. Natáčení začíná 4. prosince, kdy se Stallone a Tarver poprvé servou v Las Vegas. Perlička na závěr - na IMDb je film listován jako Rocky Balboa, zřejmě aby se předešlo mýlce s krátkou parodií Akiho Kaurismäkiho z roku 1986, která trochu překroutila čtvrtý díl série. :)

TRAILERY
FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se