Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rocky Balboa | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.12.2006
CZ premiéra: 01.03.2007
režie: Sylvester Stallone
hrají: Sylvester Stallone, Antonio Tarver, Burt Young, A. J. Benza, Tim Carr

Rocky Balboa: Japonský Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

To nejlepší z minulých trailerů patřilo oprášenému orchestru za Rockyho županem. Heroický motiv, se kterým by svůj americký sen naplnil klidně i Fidel Castro (i v dnešní formě), japončíci rozvádějí do stonásobně hrdinštější upoutávky. Tady už ani nelze mluvit o patosu, protože zaťaté pěsti, pití vajíček a mazlení se s pejskem pohání tak optimistické hudební aranžmá, že každodenní chmury přehluší hlasité skandování „Rocky, Rocky!“ ve všech českých kuchyních. Dlouhodobě nejoblíbenější součást Balboových patálií, tréninková montáž, zabírá v tomto případě rozhodující část traileru. Ani to však mě osobně nepřipravilo na obraz strhaného důchodce v boxerském ringu. Ale nechme to být. Kvůli Hollywoodu jsme museli přimhouřit obě kukadla v mnohem podivnějších kauzách – a Rocky si navíc uznání zaslouží i proti černošské mlátičce na vrcholu sil. Nejen co se týče Slyovy fyzické kondice, ale i s ohledem na kritické (divácké) přijetí jeho návratu k režii, scenáristice a tuhému deklamování psychologizujících mouder.

Rocky Balboa: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Finální trailer k šestému Rockymu už se stopáží blíží jednomu poctivému boxerskému kolu. Dvě a půl minuty ale přinášejí spíše roztahanou variaci na původní ukázku a při vší snaze postrádají její drajv. Pár záběrů navrch a hiphopová hudební vsuvka nás zkrátka nemohou ohromit, takže jediným kladem zůstává lepší nastínění Rockyho vztahu s vlastním synem. Ten evidentně nevěří, že by otec mohl na stará kolena boxovat a snaží se ho od zápasu odradit. Sly roli nabídnul svému vlastnímu synovi (stejně jako v pátém díle), ale ten kvůli pracovnímu vytížení odmítnul, takže se nakonec jako Balboa jr. objeví Milo Ventimiglia. Chytrý krok, jenž by mohl do kin nalákat fanoušky seriálu Heroes. ;) Ti jistě ocení útržky Milova dialogu se Stallonem a závěrečných pár vteřin v ringu pak všechny utvrdí v tom, že se všechno hýbe tím správným směrem. Nic víc, nic míň.

Rocky Balboa: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Nikdo mu nevěří, ale on se přesto vrací. I ve svých filmech útočil Rocky vždycky ze zadních pozic, tentokrát je stejný osud rovnou na hlavě samotného filmu. Někteří tvrdí, že skončí jako Základní instinkt 2, ale ať už ze mně mluví deformovaný fanoušek italského hřebce nebo ne, po tomhle traileru to začínám vidět optimisticky. Je celkem přirozené, že střihači v MGM se snažili z legendy vymáčknout maximum, ale není to jen audiovizuální souhra, co přitáhne vaší pozornost. Na úvod je servírována chytrá finta s virtuální simulací zápasu mezi starým a novým šampiónem, která v podstatě rozjede celý ten humbuk kolem zápasu století. A Rocky musí začít znovu trénovat... nikdo tu nezapírá jeho věk, nikdo se nesnaží porušovat zákony fyziky a navíc se vrátíme zpátky na jatka, kde Rocky trénoval v jedničce. Povídejte mi něco o sentimentu. Stallone má i v šedesáti letech široká ramena a hluboký hlas a navíc mu každá postava v traileru alespoň jednou řekne, že na to nemá. Jenže Rocky prostě odvětí "You can't tell it's over till it's over". A má sakra pravdu! I kdyby to nakonec dopadlo tragicky, máme alespoň tenhle trailer a můžeme vzpomínat na Rockyho se ctí. Minimálně do února příštího roku budu věřit, že to vyjde.

Rocky Balboa: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hrdina se vrací. Ikona filmové historie, nejslavnější postava boxerského subžánru a zosobnění amerického snu (jak v postavě Rockyho, tak i v osobě oscarového antiherce Sylvestera Stalloneho) po letech opět našlapuje do ringu. Záře jeho stvořitele vyhasla už tolik, že si musí svépomocí nadělit šestý díl, což osobně vnímám za jedno z nejhrůznějších rozhodnutí v historii lidstva. Přičtěte si k imfovu úsměvnému profilu všechny obavy ze sequelů Sněženek a Bambiho, umocněte na druhou a dostanete přibližný obraz mých naježených vlasů z comebacku Slyových psích očí. Právě na ně se minutový teaser plně koncentruje, čemuž se jednak divím (intimní zpověď - sám svoje povadlé oční koutky nerad vystavuji - konec zpovědi :-), v druhé řadě vysmívám, jelikož motivující voice-over spojený s pohledem zmláceného důchodce hned zkraje podtrhuje bláhovost Rockyho resuscitace. V druhém Základním instinktu se „nekvalitu“ režiséra i Sharoniny tělesné schránky pokouší kamuflovat výbornou trailerovou prácičkou, Rocky 6 však volí zbraně, s jejichž užitím by dlouze váhaly i pecky formátu Star Wars či Supermana. Živé legendy si mohou riskantní sázku na sílu osobnosti dovolit, ne tak Sly na prahu invalidního důchodu, kterému už při páté nastavěné kaši odmítaly i ty nejvděčnější děti vylizovat talíře. V tomhle odfláknutém fragmentu, jenž má vyvolat dojem heroického návratu, ale může obracet nevěřící Tomáše na víru opravdu jen s úplatky o šesti cifrách. Jenže k tomu určené kufříky se po internetu neposílají jednoduše. Proto stahujte pouze pokud vás zajímají Slyovy zkrabatělé rohovky. (Malou útěchou může být neoficiální povaha téhle ukázky, která se projevuje neplatným datem premiéry i nesnadnou dostupností. Proto hostujeme).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace