Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc v muzeu | Night at the Museum | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.12.2006
CZ premiéra: 18.01.2007
režie: Shawn Levy
hrají: Ben Stiller, Robin Williams, Carla Gugino, Kim Raver, Mickey Rooney, Owen Wilson
 

O FILMU

Shawn Levy, v Americe oblíbený komediální tvůrce, v Evropě obyčejný zatracovaný rutinér (Dvanáct do tuctu, Růžový panter), u nás nenáviděný recyklátor, se vrací v plné polní s další komedií, která by měla rozvibrovat naše bránice do netušených poloh. Na paškál si vzal téma lehce koketující s peckami jako Jumanji či jeho libovolnými klony, v nichž se dějí divné věci, protože někdo zabral za nesprávnou kliku či hodil špatnou kostkou. Tentokrát je příběh situován do bezejmenného muzea, v němž se prochází noční hlídač jménem Larry (Ben Stiller) a kontroluje, zda jsou všechny exponáty na svých místech. Larry je snílek. Odjakživa si myslel, že je předurčen pro velké věci, ale život mu hází klacky pod nohy a nechává ho hnít někde na dně společnosti. Tahle práce je toho zářným důkazem. Místo toho, aby podepisoval šeky v kanceláři v šedesátém patře a prohýbal na svém mahagonovém stole sekretářky do nepřirozených úhlů, nosí legrační čepici s malým kšiltem a vandruje kolem cedule s nápisem „kostra jelena“. Ve filmech se však velké sny vždycky plní, to už přece všichni dobře víme. Právě tuhle noc dostává Larry možnost dokázat, jestli za něco stojí nebo si svůj velký potenciál jen vycucal z prstu.
V muzeu se začnou dít věci, které by se v normálním muzeu dít neměly. Kostra T-Rexe si vyjde na procházku na dámské toalety, voskoví kovbojové si začnou dávat reprízu finále Sedmi statečných a socha římského filozofa pojme neutuchající touhu dávat Larrymu hodiny sexuální výchovy zatímco se začne dvořit indiánské princezně. Než se Larrymu podaří zjistit, co se, u všech svatých, vlastně děje, je celé jeho pracoviště vzhůru nohama. A to by šéf ráno neměl vidět – nejen že by ho velmi pravděpodobně zabil, ba co hůř, asi i vyhodil. Larry je naštěstí koumák a na záhadu přijde bryskně: Za vším stojí jakýsi magický prazdroj, který sem prosákl škvírou ve stěně. Teď už stačí jen najít způsob, jak ho ovládnout a vrátit všechno zpátky do původní stavu… a to tak že rychle. Kosterní pozůstatky největšího žijícího tvora pobíhající po městě je položka, která by se vám jako reference na příští pracovní pozici asi moc nehodila…
Nevypadá to špatně, což? Levy je bohužel člověk, kterému už nevěříme… i tak by to… možná… no… však to znáte ;). Jména v obsazení jako Robin Williams (v žánru těžký harcovník) a Owen Wilson by přece jen snad mohli Levymu pomoci procpat se do první ligy a přestat být jen tím, do kterého se pořád jen spiklenecky šťouchá. Jak to dopadne se dozvíme letos o Vánocích.

TRAILERY
FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se