Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc v muzeu | Night at the Museum | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.12.2006
CZ premiéra: 18.01.2007
režie: Shawn Levy
hrají: Ben Stiller, Robin Williams, Carla Gugino, Kim Raver, Mickey Rooney, Owen Wilson

Noc v muzeu: Japonský Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jsou to ale paradoxy. I naroubování naprosto čitelné a milionkrát viděné, slyšené i odzívané linie s důvěřivým synem a tápajícím otcem může trailer pozvednout. Z Noci v muzeu se díky klasické přesvědčovací metodě „jsem dobrý otec“ stává rodinná veselice se všemi potřebnými ingrediencemi. Sterilizovanými, ale vlastně docela příjemnými na letmý omak. Každopádně přichází příjemný upgrade původního plánu zavřít ječícího Stillera do muzea a nechat jej tam beze smyslu pobíhat mezi oživlými skeletony a užvaněným Owenem Wilsonem. Díky zapojení dětského elementu se připomíná naivní snění předškoláků o světech ze Zathury nebo z Jumanji, v nichž má blížící se domácí úkoly rozšlapat mírumílovný tyranosaurus nebo přítulná velryba. Ben Stiller se touhle reklamou na pohádku prokousává dlouhé sekundy beze slov, když předvádí různé možnosti svého mimického rejstříku. Tentokrát mi to kulení očí a ječení přijde ale doopravdy docela fajn. Nebudu se štítit kina, protože v něm myslím čeká malinko provinilá, ale oddychová a nakonec možná ne úplně trapná vymývačka mozku. Snad se moc nepletu.

Noc v muzeu: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ne, nezapomněli jsme, o čem tahle zrůdnost vypráví a jak špatně v ní Ben Stiller hraje. Jenže… staly se velké věci a přes cestu našeho sarkasmu a předsudků přeběhla bílá kočka. A v důmyslných záhybech svého kožichu zanechala zářivě vytetované poselství o tom, jak krásně může kouzelnictví kolem tvorby trailerů zahladit i ty stopy, které byly předtím vydupány silou několikatunového mamuta. Nový trailer na Noc v muzeu je minimálně o třídu lepší než jeho předchůdci! To je totiž tak: Více se stříhá, méně se mluví a když už přijdou na řadu prapodivné digitální efekty, opět se více stříhá. Proto nemá Stillerovo pitvoření prakticky jak vyniknout, proto chybí hluchá místa, v nichž se chodí po prázdných chodbách a hraje k tomu symfonie ticha. Poprvé to v muzeu žije, srší nábojem a proč si to neříct, vlastně i docela slušně baví. Není to nekorunovaný král trailerového žánru, ale také už žádný průser. Proto tři hvězdičky, i když to na ně možná ještě pořád nevidíte – pokud se jich tenhle film měl jednou dožít, bylo to právě dnes. Lepší už to určitě nebude.

Noc v muzeu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Po překvapivě slabém teaseru bych čekal urychlenou nápravu. Ale Levyho tým zjevně nemá z čeho vařit, přestože film už dospěl do stádia postprodukce a tudíž výběrový rejstřík nezeje prázdnotou. Čeká vás tak úplně ta samá bída, jen v trochu delší stopáži a zjevně za vyšší rozpočet, než který stačí na 3D Studio render kostry přerostlé vyhynulé ještěrky... Nemastné neslané vtipy bez gradace víceméně stále variují tutéž písničku: Koukáte na Bena Stillera, tak se přece smějte! Aha, vida, v tom bude ten fígl. Já se totiž neztotožňuji s tím, že samotná přítomnost herce by měla vyvolat salvu smíchu (zdravíme Pepu Náhlovského a Jiřího Macháčka). K rozhýbání bránice do nevídaných otáček mi neslouží hvězdná jména, ale humor! A ať se propadnu, jestli ho tam někde v Levyho podání vidím. Spousta pitvoření, legračních skřeků, ran do hlavy a pádů, které se slétají na Stillerovu hlavu ve frekvenci, kterou zoufale neustává. Mistr mluvených gagů není typ pro otloukávací one-man show, v níž potřebuje rejstřík looků, kterým se tak tak honosí žánrový harcovník Robin Williams. Ano, dva záběry jsou slušné, jeden dokonce výborný, ale… je to dost na dvě a půl minuty traileru, v němž vás v součtu čeká méně adrenalinu než při sledování 75. dílu Komisaře Rexe a vtipu přibližně stejně? Levy je rutinér a Night ho do první ligy těžko odpálí. I když, možná se na Vánoce stane zázrak a z tohohle nuzného předvoje se vyklube záležitost honosící se leskem hodným zábavních géniů. Já však pro jistotu přebudu tu krutou zimu na břehu skeptiků a oblíbence Stillera pošlu dnes domů s dvěma hvězdičkami přemýšlet o radě „čti ty scénáře pečlivěji, moulo!“

Noc v muzeu: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sorry, Bene, ale s tímhle na mě nechoď. Spolupráci s nuzným břečkařem Shawnem Levym jsme zavrhli už v samém zárodku, nač zapírat. Málokdo by však čekal od hitu příští zimy (odsunutého dle ukázky z Vánoc až na leden - ovšem jen mimo USA) děsivou sterilitu už od první ukázky. Chápu, že se mnou nejspíš nebudete souhlasit a za Stillera s baterkou, Williamsovu mimickou křeč a rozpohybovanou kostru pravěké mrchy dáte dvě hvězdičky, ale já tak utahané teasery prostě rezolutně odmítám. Nájezd se sice pokouší o atmosférické uvedení do děje, na tak červivý špek, v němž Stiller předvede jeden hnilobný vtípek (pád ze židle... ouvej), by se nechytilo ani psisko, které naposledy snídalo zbytky ze štědrovečeního kapra. Skrz na skrz nudná ukázka se zmůže jen na konfrontaci hlídače v muzeu s jedním obživlým (a průměrně renderovaným) skeletonem, což by možná stačilo v éře Godzilly, Jumanji anebo Jurského parku, ne však v době digitálních příšer za každým druhým rohem. Po krátkém běhu, napínavém na úrovni procházky po potravinové sekci Tesca, pak jen tradáá... přímo za jedním šklebem od božského Robina. Nuda, bída, mizérie. Pardon, pánové, ale břečky nemlsám.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace