Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc v muzeu | Night at the Museum | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.12.2006
CZ premiéra: 18.01.2007
režie: Shawn Levy
hrají: Ben Stiller, Robin Williams, Carla Gugino, Kim Raver, Mickey Rooney, Owen Wilson

Noc v muzeu: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Jen si to představte. Sedíte si takhle v muzeu a najednou kolem vás proběhne kostra tyranosaura. Pro někoho prima dobrodružství, pro nočního hlídače trochu peklo. Noc v muzeu je podobných zvěrstev plná a jak už jsme naznačili v předchozích recenzích i recenzích pokračování, funguje to dobře. Je to ideální podívaná pro celou rodinu a ačkoliv jedničku považuji ve stínu svého dražšího bratříčka za slabší film, nedá se jí něco vyloženě vyčítat. Takže tentokrát rovnou k věci.

Blu-ray přepis vypadá paradoxně o něco lépe než ten u dvojky. Scéna je často lépe nasvícená, digitální efekty lépe splývají s pozadím, navíc je tu větší množství obrazů za denního světla. Ve výsledku má Noc v muzeu skvělou tridimenzionalitu, menší množství hrubého zrna a podává přirozenější barvy. Ostrost je úžasná, do té míry, že jsou občas vidět chyby ostřičů (při kamerových jízdách). Jen při minimálním množství uměle nasvícených scén se objevuje silnější zrno, je jich ale tak málo, že vám to bude jedno.

Bonusy? Oproti pokračování značné zklamání. Čekat na vás totiž bude akorát audiokomentář režiséra Shawna Levyho. Škoda? Bez debat ohromná, Levy vám to ale v audiokomentáři z podstatné části vynahradí. Během téměř dvouhodinové stopáže nezmlkne na jedinou vteřinu a sdílí s posluchačem ohromné množství zážitků z natáčení i produkce. Mluví o tom, jak se během natáčení často improvizovalo (třeba veškeré dialogy Stillera s Wilsonem jsou jednostranná improvizace - nejdříve improvizoval Stiller, o několik týdnů později do toho improvizoval Wilson), stejně tak se improvizovalo u Rhytm and Hues (digitální efekty). Levy se nestydí přiznat, že některé nápady nejsou jeho a že si nechává poradit od kohokoliv, popisuje, jak se některé scény točily podle storyboardů a jiné vznikaly za pochodu, poukazuje na chyby, které vznikly střihem a hlavně na to, kolik nápadů do filmu přinesl Stiller - občas se zdá, že druhou polovinu scénáře Ben domyslel na placu. Levy je ohromně sdílný a ať už ho máte rádi za Muzea nebo nenávidíte za Růžového pantera, musíte souhlasit, že jeho monolog je parádní.

Obraz: 1.85:1 :: 1080p (AVC MPEG-4)
Zvuk: DTS HD 5.1 - anglicky, Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české
Datum vydání: 05 .10. 2009
Cena: 799,-

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace