Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mumie 3: Hrob Dračího císaře | The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.08.2008
CZ premiéra: 31.07.2008
režie: Rob Cohen
hrají: Brendan Fraser, Maria Bello, Luke Ford, Jet Li, Michelle Yeoh
 

V KOSTCE

Jet Li vstal z mrtvých a rozhodl se ovládnout svět. Naštěstí je tu Rick O`Connell a jeho rodina, která mu v tom zabrání. Mizerně natočené akční scény tlačí třetí Mumii dolů. I když se ve filmu pořád něco děje, málokdy v té záplavě průměrných triků a papírem šustících dialogů člověk narazí na skutečně zábavný moment. Rádoby dobrodružná podívaná, která se tváří jako ideální rodinná zábava, je ve skutečnosti prvotřídní ukázkou promarněného potenciálu.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Vzpomínáte ještě na první zprávy, kdy se o třetí Mumii uvažovalo jako o direct-to-video filmu? Jistě, každý člověk se zdravým rozumem už tehdá tušil, že tak velkou příležitost jak trhnout nějaký ten dolar navíc si producentni nenechají ujít. Netrvalo tedy dlouho a ve hře už byl jak Brendan Fraser, tak Rachel Weisz, které se ale třetí pouštní dobrodružství asi nehodilo do krámu. Na postu Evelyn O'Connell jí proto vystřídá neméně půvabná Maria Bello. Je jasné, že s takovým obsazením už jinam než do kina nemůžete, zvlášť když se k záporákům přídá Jet Li a Michelle Yeoh. A aby toho nebylo málo, na rodinné dobrodružství se připojí i O'Connel mladší. Ten z malého caparta vyrostl v muže, který je kdykoliv ochoten převzít otcovy otěže a sérii táhnout na vlastní pěst. Ano, zadní vrátka zůstávají klasicky otevřená a bude záležet hlavně na Fraserovi, jestli jimi do dalšího dílu s nováčkem Lukem Fordem projde také. Role maminy se zdá být nahraditelná. Nedá se bohužel říct, že by byl Cohen magnet na peníze, s přesunem Mumie na východ a obsazením Jeta Li do role hlavního záporáka (už se nemůžu dočkat, až kolem sebe bude kopat s cáry obvazu přes hlavu) ale série dostává nový potenciál, který by direct-to-video nemusel znamenat ani pro případnou čtyřku. Mumie se osvědčily jako pohodová zábava a sledovat čarodějnici Michelle Yeoh, prokletou mumii Jeta Li a O'Connelovic famílii, jak je nahání, to zní prostě bezva. Co já vím, třeba právě tohle bude odpovídat Cohenově krevní skupině.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se