Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mumie 3: Hrob Dračího císaře | The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.08.2008
CZ premiéra: 31.07.2008
režie: Rob Cohen
hrají: Brendan Fraser, Maria Bello, Luke Ford, Jet Li, Michelle Yeoh

Mumie 3: Hrob Dračího císaře: DVD


ikona
imf
 

Když jsme letos vybírali svoje kandidáty do kategorie Nejnudnější a Nejzbytečnější film roku, měla u mě Mumie šanci v obou případech. Nejen že po trojce nikdo ani nevzdychnul, zvlášť poté, co mnoha fanouškům Sommers dvojku zkazil mírnou přeplácaností dějových linek, digitálních efektů a dalších berliček, ale výměna režiséra a části hereckého ansámblu zasadila populární sérii smrtelnou ránu. Brendan Fraser je možná pořád ještě akční hrdina k pohledání, ale když mu osud do cesty přihraje unylé hlášky, zmatenou "náhradnici" Marii Bello a ještě zmatenějšího záporáka Jeta Li, už nad tím vším může jen sprásknout ruce. Rob Cohen na postu režiséra, člověk, který v posledních deseti letech překvapil snad jen prvním Rychle a zběsile, ještě tu nešťastnou konstelaci podříznul tím, že se pečlivě nastudoval Sommersův styl, aniž by si z něj vzal onu charakteristickou lehkovážnost. Ve třetí Mumii se tak mezi sebou režou nemrtví, mumie, sněžní muži, obrovský drak a ještě pár CGI potvor, na které jsem pro jistotu zapomněl.

Je to dohromady slušný chaos, jenž ani chvilku nepostojí na místě, a když ano, většinou jen proto, aby hrdinové z úst vypustili něco opravdu hloupého. Rozšafnost Sommersových postav je najednou pryč, a vy si uvědomujete, že byste radši zženštilého Drákulu z Van Helsinga, než tenhle ubohý stín sympatických charakterů. A jak přibývá akce bez chuti a zápachu, nejraději byste se někam schoulili do klubíčka a počkali na závěrečné titulky. V kině jsem počítal švy na sedačce přede mnou, doma jsem litoval toho, že můj přehrávač umí rychloposuv jen dvaatřicetinásobnou rychlostí. Kde je ta světelná, když jí člověk potřebuje? Tahle marnost musí být zapomenuta v jediném okamžiku. Nechte naběhnout logo Universalu a pak rychle prohoďte disky. Nikdo mi nevymluví, že první díl není vynikající poctou dobrodružným klasikám (s Indym a Allanem Quatermainem v čele). U trojky zůstalo nadšení jen u veeeelmi pestrého traileru.


Průšvihy ovšem samotným filmem nekončí. Možná je to tak dobře, ale já osobně v tom vidím další velkou flákotu. První dvě Mumie totiž měly naprosto úžasná DVD vydání. S propracovaným 3D menu, dokonalým obrazem a zvukem (referenční kvalita) a velkou spoustou bonusů. Zahraniční edice třetího dílu se snaží jít v těchto stopách, při výběru té české si však musíte dát pozor. Jednodiskový zmetek sice vypadá a zvučí velmi dobře, ale bonusy byly oříznuté na pouhopouhý audiokomentář a desetiminutovku vystřižených scén. Druhý disk je k mání pouze v luxusnějším steelbooku za šest stovek, což je cena u které by se mohli zakuckat i největší z fanoušků. Alternativou je samozřejmě blu-ray, který je k mání i na českém trhu.

Co by vám na jednodiskovce uniklo? Tučný film o filmu plus dokumenty o přípravě akčních scén, objíždění čínských lokací a pokrývání Jeta Li digitální čokoládou (já bych to nazval jinak, ale my jsme tady slušný web). Pravděpodobně nic bez čeho byste nemohli žít, ale hlavně třídílný film o filmu JE zábavnější než samotný mumisequel a donutí vás alespoň ocenit všechnu tu dřinu schopných a nevinných lidí. Samozřejmě se nesmíte nechat příliš strhnout, jinak vám tahle produkce snad začne připadat smysluplná. Po zákulisní nakládačce tedy nezbývá než si pustit do uší samotného režiséra. Cohen je sice ve svém komentáři velmi sdílný a nadšení z něj přímo stříká, nicméně většinu času to vypadá, že mluví o úplně jiném, výrazně lepším filmu. Z deziluze o snímku samotném nevytrhnou ani vystřižené scény, mnohem spíš prodloužení těch stávajících. Dojde tu i na polibek O´Connella Jr. a sličné čínské děvy. Uff... Steelbook, přes vyšší cenu, drží DVD odkaz Mumie hodně vysoko. Obraz a zvuk jsou perfektní, bonusů až po pokličku a blu-ray vypadá jednoduše úžasně. Jen ten film to všechno posílá do háje.

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky
Titulky: české...
Datum vydání: 24. 11. 2008
Cena: 399,- (jedno), 599,- (dvoudisk)

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace