Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mumie 3: Hrob Dračího císaře | The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.08.2008
CZ premiéra: 31.07.2008
režie: Rob Cohen
hrají: Brendan Fraser, Maria Bello, Luke Ford, Jet Li, Michelle Yeoh

Mumie 3: Hrob Dračího císaře: Olympijský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jasně... proč utrácet dvakrát víceméně za totéž? Proč cpát prachy do reklam na letní olympijské hry a zároveň vyhazovat miliony kvůli třetí Mumii, když oba projekty mají TOLIK společného. Oba se odehrávají v Číně, u obou půjde o akci... a to je, ehm, zhruba tak všechno. Výsledkem je snad nejbizarnější trailer filmové historie, který do klasického velkofilmového střihu vecpal sto padesát sekund prostřihů z Jeta Li na Michaela Phelpse, z hláškujícícho Frasera na radující se americkou štafetu, z čínských oslav na... ano, čínské oslavy. Zkrátka gulášoidní marketingová apokalypsa, která i těm posledním naivkům připomene, že v dnešní době je všechno jen o prodávání, kupování, koukání, konzumování a přesvědčování. I národní hrdost (jedno jestli ta americká), servírovaná pod pěti kruhy, na níž se nebojí parazitovat i obyčejný blockbuster pro jednu sezónu.

Mumie 3: Hrob Dračího císaře: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jednoznačně popcorn léta. Cohenova Mumie by praženou kukuřicí nasytila nejen malou rozvojovou zemi, ale i některý slušně rozvinutý stát evropské pětadvacítky. Nečekejte, že na vás vyrukuje s něčím extra novým. Už teaser byl perfektní a producenti se rozhodně nemíní vzdát jeho efektnosti, proto je k osvědčené kostře přibalena nějaká ta sekunda navíc. Účinek? Předvídatelný... V první půlminutě jako by Mumie hlásala, že Indy 4 už stihl vyšumět (předvede se past na archeology), pak se důvěrně známým způsobem ohledává terén spolu s Rickem O´Conellem. Cohen se s ničím moc nemaže, nepokouší se o nějaký srdeční kontakt diváka s polozapomenutou hlavní postavou, ale jednoduše zpříma pálí efektní projektily. Vtip, akce, monumentální trikové orgie, vtip, souboj, hláška, bum tata ratata a chorály, při nichž povolují svěrače. Takový postup není složitý, ani přehnaně sofistikovaný - prostě jen jízdou láká na jízdu. Že jsou v ní občas vidět pixely (co sakra čekáte u draka a armády kostlivců?!), to v rámci tradičně přepálené stylizace Mumií moc nevadí... proto si chyťte klobouky, hlavně ty, starouši, a hurá za mlátičkou Jetem.

Mumie 3: Hrob Dračího císaře: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Tak jsme se konečně, v zákrytu za Indym, dočkali traileru na třetí Mumii. A vypadá to, že Rob Cohen (od vynikajícího Rychle a zběsile až k rozpačitému Stealthu) měl hned první den natáčení přítele na telefonu. Stephen Sommers mu našeptal všechny zásady béčkových áček a tak má Mumie SPOUSTU průměrných triků, rozmáchlých pohledů na krajinu a hlášek, které Fraserovi kapou od úst stejně svižně jako v prvních dvou dílech. Zdánlivě se nic nezměnilo, i třetí Mumie bude působivý akční brak, tentokrát spíš jedním krokem na Van Helsingově území - nezajímá nás, že nebudeme mít vizuál jako Transformeři, trumfneme plecháče množstvím atrakcí. A že jich je tu vskutku nepočítaně - sněžný muž, mírně zkamenělý Jet Li, jeho terakotoví válečníci nebo naštvaný drak. A to nám určitě Cohen ještě něco schovává, až se zhasne v sále a promítačky nebudou stíhat ten koktejl zběsilých střihů a teplých barviček sázet na plátno. Největší průšvih zatím nevidím ve vzhledu či obsahu, ale spíš v nulovém charismatu nových postav. Zatímco Fraser a Hannah skočili do starých škatulek bez váhání, Maria Bello je nepřirozeně ztuhlá (akcent dělá hodně) a syn Ricka a Evey má charisma kanadského dřevorubce po obrně. Přesto čtyři hvězdičky s velkým přehledem, protože z tohohle cítím máslový odér popcornu na míle daleko. Jen aby v další ukázce nechali Jeta někomu nakopat zadek.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace