Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lovecká sezóna | Open Season | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 29.09.2006
CZ premiéra: 23.11.2006
režie: Jill Culton, Anthony Stacchi
hrají: Ashton Kutcher, Martin Lawrence, Debra Messing

Lovecká sezóna: Recenze


ikona
imf
 

Dostat se do animovaného žánru a udělat v něm díru do světa není taková legrace. Už pěkných pár let tu máme tři korunované krále - pixařího velitele, dreamworksáckého "vždycky jsem druhej" snažílka a britský import, který si staví na svém vlastním písečku (i když Flushed Away je hozenou CGI rukavicí). Těch kteří dokázali téhle trojce ukázat vztyčený prostředníček moc není - veverka od Foxů a Zemeckisovy "fotorealistické animáky" jsou zřejmě jediné pokusy, které stojí za řeč. Warneři to zkusili a odešli do zapomnění, teď si pro změnu láme zuby Sony. A bolí to obě strany - studio i diváckou obec.

Svojí nedůvěrou k animákům je redakce MovieZone pověstná, ostatně letošní aférka s Willisovým Za plotem se bude připomínat ještě dlouho. K tomu bych chtěl podotknout, že mě ten film narozdíl od kolegů za srdce nevzal a pevně doufám, že už na něj nenarazím. Lovecká sezóna mi však tohle přání poněkud sabotuje, protože je v podstatě o tomtéž - dobrácký medvěd, domestikovaný místní ochranářkou přírody, je po menší epizodce s muži zákona vypuštěn do volné přírody, jako na potvoru rovné tři dny před začátkem lovecké sezóny. Musí se spojit s ostatní zvířenou, dokázat jim, že za něco stojí (někdy to znamená zemřít, někdy to znamená zpacifikovat bandu skotských veverek) a pak to natřít buranským lovcům. Opravdové deja vu, tentokrát ovšem ve všech směrech slabší a rozplizlejší.

Dreamworksácký počin se totiž jakž takž snažil o dospělácký humor, měl velmi podařené obsazení a také solidní animaci. Zhruba v tomhle pořadí jsou pro mě tyhle prvky důležité, takže bych Sezóně odpustil i tu sotva průměrnou vizuální stránku (za 85 milionů a jenom dvě dabingové hvězdy jde pořídit mnohem lepší výsledek), dopovanou tu a tam popíkovým soundtrackem. Jenže potíže jsou i v jiných oblastech diváckého zážitku. Film je zjevně zacílen na to úplně nejmenší publikum, takže v něm nikdo nemluví ani sprostě, ani drze, ani nijak jinak... je to nedělní škola od začátku do konce, občas narušená Lawrencovým černošským slangem. Chtěl bych napsat, že jeho medvěd je to jediné, co si budete z filmu pamatovat, ale v roli roztěkaného jelena se bohužel objevuje Ashton Kutcher a je to s ním... k nevydržení!

Upřímně vám řeknu, že jsem letos v kině nezažil nesnesitelnější postavu. Částečně je to úmysl, protože Elliot má být stoprocentní loser a podle toho taky vypadá, jenže Kutcher je tak neuvěřitelně otravný, že z toho kina budete chtít utéct. Není vtipný, není originální, je etalonem toho, co vidět nechcete a k vaší smůle se prokopíruje do každé scény. Lawrence až po hodině pochopí, že ho ten jelen štve a rozhodne se ho konečně opustit. Po desetiminutové dojemné meditaci (kolikrát jste tyhle "návraty" už viděli?), se nakonec vrátí zpátky do lesa a zavelí k válečné operaci, namířené proti lovcům. Ta vede až k finální dvacetiminutovce, která je akční, jakž takž vtipná (jediný skutečně podařený vtip filmu je už v traileru, určitě si ho všimnete) a naznačuje kudy to mohla Lovecká sezóna dotáhnout k průměru.

Jenže se tak nestalo. Sony při svém prvním pokusu sázela na jistotu a spokojené úsměvy dětských diváků. Měl bych se ustrnout a dát smířenou pětku za to, že vaše děti nebudou protestovat? Houby s voctem! Podobně naivistickou Mravenčí polepšovnu jsem sice neviděl, ale už námětem mi připadá méně zbytečná než další dobrodružství ukecaných zvířat, které nepřináší nic nového a technicky zaostává za konkurencí div ne o světelné roky. Nezapomínejte, že s ratolestmi budete trpět v kině a Lovná sezóna vám nedá během předlouhých 100 minut žádný důvod k salvě smíchu. Je to celé jedna velká, nepocukrovaná vata a vy se jí budete muset prokousat. Je vám z toho špatně? Tak se tomu vyhněte. Do listopadu určitě přijdete na nějakou rozumnou výmluvu, proč zrovna na tenhle film svoje děti nechcete brát. Hlavně se neodvolávejte na mě, už takhle si s těmi rodičovskými radami připadám mimořádně divně, protože otců a maminek po MovieZone pobíhá jen stopové množství. Ale nebojte, jednou se vám to stane taky.

Verdikt

avatar4/10

imfHodnocení redakce

 • avatar5/10

  Cival

 • avatar1/10

  Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Chippp

 • avatar6/10

  novoten

 • avatar2/10

  luksa

 • avatar4/10

  nervous

 • avatar5/10

  KARLOS

 • avatar4/10

  mcb

 • avatar3/10

  cabal

 • avatar6/10

  hynman

 • avatar4/10

  hughhh

 • avatar5/10

  pirat

 • avatar6/10

  c3dluben

 • avatar7/10

  kuzma.kuzmic

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace