Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lovecká sezóna | Open Season | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.09.2006
CZ premiéra: 23.11.2006
režie: Jill Culton, Anthony Stacchi
hrají: Ashton Kutcher, Martin Lawrence, Debra Messing

Lovecká sezóna: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Sony vystrkuje růžky v plnohodnotných sto padesáti vteřinách a snaží se vás přesvědčit, že to, nad čím se před více než pěti měsíci podivoval kolega Shushika, byla jenom drobná sprška před následující bouří. Zkrátka takový malý rozjezd. Už teď můžu říct, že jejich poselství se naplňuje do puntíku. Všeho je víc, je to ulítlejší, rychlejší, barevnější. Ale je to o TOLIK ulítlejší, rychlejší a barevnější, až nad tím zůstává rozum stát. Beru, že se studio nechce dočkat vlažného přijetí a rádo by za každou cenu přišlo s něčím novým a originálním, co by nezapadlo mezi všechny Karkule, smějící se tučňáky a legrační hlodavce závislé na skořápkách ukrývajících chutný plod. Ale… je tohle ještě v rámci nějakých akceptovatelných měřítek? Beru hyperaktivní veverky, smějící se jeleny i ježka přistávajícího na nose, ale… kung-fu ryby a bobr s motorovou pilou? What the hell… Stejně jako Cival valí nechápavě bulvy na létající Audi v Kurýrovi 2, tak i já se u tohoto bodu traileru na Open Season s šíleným úšklebkem ve tváři směji na celé kolo a nevěřícně kroutím hlavou. A to jsem se ještě nezmínil o posledních čtyřiceti vteřinách, kde se v bleskurychlém sestřihu v rytmu klasické vypalovačky od Outhere Brothers dějí natolik šílené a zcela nepochopitelné věci, že i můj přehrávač znaveně rezignoval s chybovou hláškou Windows (nekecám ;). A když říkám šílené, myslím naprosto upřímně šílené. No mrkněte sami. Totální úlet na entou. I když si pořád nejsem úplně jist svými sympatiemi k výslednému produktu, tohle mě na tři hvězdičky jistým zvláštně zvrhlým způsobem uspokojuje ;).

Lovecká sezóna: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Shushika

Řeknu vám to takhle, děcka: první půle druhého traileru na Open Season ve mně ze začátku vzbuzovala jisté naděje, že se to pořádně rozjede. Proč? Když se zaposloucháte do hudební linky, zjistíte, že je až nápadně podobná jednomu z nejlepších trailerů, co je v databázi MovieZone k mání - na film Vítejte v džungli (The Rundown). Což je vzhledem k cílovému divákovi docela úlet. Tam kde však Džungle postupně vyvrcholí v pravé akční inferno, kdy se nestíháte kochat nad úžasnými akčními záběry na pikosekundu přesně nasazenými na beaty a zároveň se smějete úchylnosti viděného, přijde v Open Season hláška Next Fall a celá příprava scény je v tahu. Podobných předělů, kdy se na pokračování dozvíme, kdo že to pro nás film natočil aj. bohužel přijde hned několik a po pravdě řečeno, zabijí co se dá. Jenže co to, QuickTime nám ukazuje, že se blížíme do finále a tak je potřeba řídkou směs něčím zahustit: okay, prskneme tam nějaké to procvičení hlasivek při fingovaném volném pádu, zahrajeme si na shrekovského Oslíka (to se bude líbit!) a necháme squadru veverek, ať ukážou, zač je v lese bukvic. Konec, fin, the end. A já se ptám: Tohle mě mělo porazit a nebo naopak zvednout ze židle? Next Fall je ještě daleko... ale zároveň hrozivě blízko, aby se s tím ještě něco dalo udělat. Kolik dalších trailerů si ještě studio může dovolit? Ne, nechci, aby kočka byla pes. To jest aby se Open Season stal alespoň v traileru dětskou verzí Vítejte v džungli. Jde spíš o to, že se naděje přelijí v hořké zklamání z polovičaté práce. A to si prosím všimněte, že jsem se ani jedním slovem nezmínil o stylizaci, záměrně zjednodušené animaci a la Doba ledová a podobných věcech. S tím opravdu problém nemám. Prezentace filmu Open Season prostřednictvím traileru mu svou roztříštěností zatím dělá pěknou ost... ne, medvědí službu.

Lovecká sezóna: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Co vám mám povídat? Můj cynismus je zřejmě vyladěn na nejvyšší míru a navíc nejsem zrovna fanoušek Ashtona Kutchera a Martina Lawrence (ti se ovšem verbálně rozjedou jen v posledních deseti vteřinách), ale ukázka na Open Season se mnou neudělala lautr nic. Uznávám, že je to podobně jako u Pixaru jen předsunutý pěšák, který ani zdaleka nemusí prezentovat výslednou vizuální stránku a je jasné, že ho animátoři spíchli v pátek odpoledne, s vidinou nadcházejícího víkendu. Jde tu ale především o obsah, který je opět určen těm nejmenším a můj pavoučí instinkt mi napovídá, že u něj budeme opět trpět. Klidně mi nevybíravě naznačte, že některé animáky prostě mají být pro děti a s tím nic nenadělám. Jenže to tak vypadá, že primárně pro děti je veškerá animovaná tvorba, vycházející v současnosti z hollywoodských studií, ačkoliv se nám hlavouni snaží skrze jména v titulcích a stále omšelejší popkulturní vtípky naznačit opak. Propadám pokročilé depresi, když vidím, jak tyhle "ani ryba, ani rak" filmy likvidují žánr a přesto vesele vydělávají. Před pár lety tu díky Pixaru byla snaha o pozvednutí žánru na vyšší úroveň a lhal bych, kdybych těm klukům s lampičkou v logu pořád nevěřil jejich nejčistší úmysly. Okolí však bohužel jde jiným směrem a je tu slušné riziko, že za čtyři, pět let Hollywood odhodí CGI animáky jako vysátou plechovku od koly. Nebude to poprvé, ani naposled, co se s žánrem rychle zametlo. Doufám, že další ukázky k Open Season mi napumpují alespoň trochu optimismu do žil.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace