Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Karamazovi | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 24.04.2008
režie: Petr Zelenka
hrají: Ivan Trojan, Radek Holub, Igor Chmela, Roman Luknár, David Novotný
 

V KOSTCE

Představení Dejvického divadla, nastudované původně Evaldem Schormem a znovu oživené řežisérem Lukášem Hlavicou, dostává v Karamazových filmovou podobu. Inscenace se v ní prolíná s fiktivními příběhy herců a jednoho diváka, kamera je pronásleduje zákoutími prázdné továrny a vzduchem létají slova o bohu i smrti. Sledování Karamazovových určitě nabízí smyslový zážitek, kterého se jinak v kině u českého filmu sotva dočkáte. Zároveň je to ale tak trochu kašírka podobenství a myšlenkové závažnosti.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Český film má jen málo jistot a v posledních týdnech přichází i o ně. Filip Renč a Milan Šteindler zklamali na celé čáře a zbývá už jen pár režisérů, kteří by mohli reputaci české kinematografie napravit. Jedním z nich je i Petr Zelenka. Jeho Knoflíkáři jsou kult, scénář k Samotárům patří k tomu nejlepšímu, co tu kdy vzniklo a tři roky staré Příběhy obyčejného šílenství se také povedly. Film Karamazovi je opět natočen podle Zelenkovy divadelní hry, která si bere motivy z klasického románu F. M. Dostojevského, avšak Zelenka je natolik originální režisér, že můžeme čekat cokoliv, jen ne konzervativně natočenou adaptaci. Podle všeho by se jeho novinka měla zaměřovat spíše na divadelní návštěvníky než na slavný příběh. Těžko říct, co si pod tím můžeme představit, ale každý pokus o originalitu v české kotlině bychom měli vítat s otevřenou náručí. Zelenka díky svému jménu neměl problém se sháněním zajímavých herců a Ivan Trojan je ve filmových Čechách jednou z mála hereckých jistot. Velmi zajímavě však zní účast polského skladatele Jana A. P. Kaczmareka, který získal Oscara za hudbu k Hledání Země Nezemě. Převod divadelní hry na filmová plátna ale nikdy nebyl jednoduchý, tak doufejme, že se to Zelenkovi podaří i tentokrát minimálně stejně dobře jako minule.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se