Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Apokalypsa v Hollywoodu | This is the End | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.06.2013
CZ premiéra: 31.10.2013
režie: Evan Goldberg, Seth Rogen
hrají: Seth Rogen, James Franco, Jason Segel, Johan Hill, Emma Watson

Apokalypsa v Hollywoodu: Recenze


ikona
Cival
Byl jednou jeden dům a Seth Rogen v něm dělal s kamarády bordel. A byla to bžunda. 

Konec světa nepřišel, a tak jsme si ho museli vymyslet. Naštěstí se toho chopili ti nejpovolanější z nás: V britské zběsilosti U Konce světa to byla parta okolo Simona Pegga, v Americe stará dobrá apatowovská sebranka se Sethem Rogenem na velícím můstku (producentský dohled tatíčka Judda Apatowa se naopak nekoná). V obou případech je výsledkem vydatná dávka zábavy od bandy přátel pro výrazně početnější bandu fanoušků - Apokalypsu v Hollywoodu ale rozhodně nejde brát jen jako americký protipól k supergeekovskému U konce světa.

Tahle zhulená seance je jedním z nejvíc svěžích počinů roku.Tady se totiž zevlí. Těžce a nestoudně. A je-li U Konce světa vlastně už spíš snaživě vypulírovanou a tak trochu šprťáckou zábavou, pak Apokalypsa v Hollywoodu je její buranskou mutací, jak od flákajících se propadlíků ze zadních lavic. Působí jako zcela rozvolněný sled gagů a obhroublých dialogových výměn, a i když to jsou do určité míry jen mimikry, vnášející na plátna nevídanou uvolněnost a spontánnost, pořád tu máme spíš rozvernou sešlost starých dobrých kámošů, než pevně sevřený celovečerák.

Zápletka je samozřejmě jen bezvýznamnou kulisou - na úvod postavenou tak, aby mohlo zemřít hodně hvězdných hostů (McLovina, Rihannu a Marshalla samozřejmě trumfne Michael Cera), potom rozvedenou tak, aby si James Franco, Seth Rogen, Jay Baruchel, Jason Hill a Craig Robinson navzájem brnkali na nervy a Danny McBride jim do toho hlasitě připomněl, že je přeborníkem na postavy arcihovad. Okolo návštěvy Emmy Watson se rozehraje jedna neuvěřitelná sexistická etuda a postupnou selekcí těch, kdo si zaslouží přežít, se dojde až k velkolepému finále, které je tak střelené, že i Michal David z Byl jsem mladistvým intelektuálem zahanbeně balí klávesy a odchází trucovat za plentu.

První režijní počin Setha Rogena a Evana Goldberga (napsali spolu parádní Superbad) vykazuje s ohledem na rozpočet solidní triky, překvapí hravě-akčními výjevy z biblické apokalypsy a potěší i skvěle vygradovaným závěrem. Beztak na něj ale budete vzpomínat jako na tu „zevláckou sešlost šesti zpřátelených komiků, kteří se zavřeli do vily a vzájemně si ze sebe tropili šoufky“. Všichni tu hrají sebe sama, resp. své mediální obrazy, s nadhledem opepřené o všemožné nešvary a předsudky, a řeší kruciální otázky lidské existence – tedy masturbaci, jídlo, drogy, pitelnost vlastní moči, sex-appeal Hermiony, Pineapple Express, Spider-Mana 3 i Moneyball a samozřejmě to, kdo je s kým lepší kamarád a kdo koho sere. Což ve výsledku znamená, že pokud film uvidí kterýkoliv intelektuál starší padesáti let, jenž nezná pány Rogena s Francem, definitivně propadne dojmu, že je civilizace v úpadku a že si ten konec světa zasloužíme.

 


Přehrajte si trailer
Tváří v tvář apokalypse se totiž peče na filozofii a řeší se ty nejpřízemnější věci a pohnutky. Jako třeba sexuální ponižování Channinga Tatuma. V rozjíveném podání téhle party je to ale skoro pokaždé velká sranda. Některé rozhovory by samozřejmě snesly krácení, jiné by klidně mohly uvolnit místo něčemu vyspělejšímu a celkově můžeme film kárat za ledabylost a dramaturgickou nedbalost. Většina scének je ale výborně rytmizovaná, velmi zábavná a na závěr i spolehlivě vypointovaná. Až spřízněný divák musí litovat, že si nemůže otevřít přímo na place pivko a sledovat, jak se ty drzé tlamy vzájemně fuckují.

Jsou zlobiví a jsou prostořecí, ale asi i právě proto, že mají hollywoodsky přísnou štábní kulturu u zadku, je jejich zhulená seance jedním z nejvíc svěžích i zábavných počinů letošního roku.

Verdikt

avatar7/10

Cival

Bláznivá komedie o tom, že Jay Baruchel nemá kamarády, Danny McBride je hovado, Michael Cera si zaslouží smrt, Jonah Hill získal oscarovou nominaci a Seth Rogen s Jamesem Francem spolu chtějí točit další filmy. To všechno v rámci zevlování v jedné vile, která ustála biblickou zkázu... ale na jak dlouho? Kamarádšoft party spřízněných komiků zvládne bavit celé dvě hodiny a předloží spoustu památných hlášek i situací, pro pozici klasiky by ale přeci jen potřeboval trochu pevnější dramaturgické otěže.Hodnocení redakce

 • avatar8/10

  Spooner

 • avatar8/10

  KarelR

 • avatar7/10

  krauset


Hodnocení čtenářů

 • avatar9/10

  Vincent

 • avatar7/10

  Ravenhorn

 • avatar5/10

  Jeržik

 • avatar6/10

  Postman

 • avatar7/10

  derek007

 • avatar8/10

  Sagittarius

 • avatar8/10

  EDDIE

 • avatar7/10

  Mephos

 • avatar8/10

  BlackDave

 • avatar7/10

  Revan

 • avatar3/10

  Snura

 • avatar5/10

  verbst

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace