Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Andělé a démoni | Angels & Demons | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 15.05.2009
CZ premiéra: 14.05.2009
režie: Ron Howard
hrají: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård, Victor Alfieri
 

V KOSTCE

Ani mírná evoluce a přesun do nejpapežštějších lokací Langdonovi příliš nepomohly. Zmizelo možná sci-fi pachtění za Ježíšovým odkazem, ale útok na vše zkřížené a zdlouhavé přednášky ze školních lavic uspávají i přes Zimmerovu snahu o soundtrack roku. Přes veškeré sliby z toho prostě vylezla druhá Šifra mistra Leonarda, se vším co k tomu patří. Fandové oslavujte, odpůrci plačte, ostatním radím rovnou uhnout červí dírou k Enterprise.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Tom Hanks a jeho účes vydělali v Šifře mistra Leonarda celosvětově tři čtvrtě miliardy dolarů a to už je důvod k tomu, aby se tvůrčí tým znovu sešel a pokusil se o repete. Andělé a démoni jsou samozřejmě opět dílem spisovatele Dana Browna, takže na scéně se znovu objeví profesor Robert Langdon, který bude muset zase zachraňovat svět. Tentokrát ale doopravdy, protože po smrti papeže to vypadá, že si někdo chce s Vatikánem vyřídit účty. A navíc se ve hře ocitá i podivuhodná látka, proti které je atomová bomba hračka pro děti předškolního věku. Čím víc Langdon postupuje ve svém pátrání, tím víc je mu jasné, že má co do činění se starým řádem, o němž si většina lidí myslí, že je jen pouhou legendou. Tahle legenda může být ale zatraceně nebezpečná. Šifra mistra Leonarda hodně spoléhala na slávu knižní předlohy, ale ani režisér Ron Howard ani hvězdné obsazení nedokázalo z filmu udělat víc, než jen průměrnou nudu na sobotní odpoledne. Těžko říct, jestli nás u Andělů a démonů čeká nějaká změna, když první film i přes své bídné kvality dokázal vydělat obrovské peníze. Každopádně bylo by poměrně smutné absolvovat znovu celý maratón očekávání, mediální masáže a nezdravého zapálení fanoušků knižní předlohy (ne, opravdu Vatikán neposílal kritikům peníze za to, že budou na Šifru mistra Leonarda psát špatné recenze) jen kvůli tomu, aby nás ve výsledku čekala další dvouhodinová nuda.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se