Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Andělé a démoni | Angels & Demons | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.05.2009
CZ premiéra: 14.05.2009
režie: Ron Howard
hrají: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård, Victor Alfieri

Andělé a démoni: Sneak peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Analogie je jasná – Ron Howard si už tenkrát myslel, že na to s Hanksem kápli a tak jejich nové společné dobrodružství tvoří pokud možno ve stejném stylu. Alespoň to odhaluje nový klip narvaný neuvěřitelnou spoustou nových záběrů včetně obrovského množství spoilerů. Nehledejte dialogy, nehledejte obvykle trailerové zákonitosti: sneak peek slouží především jako reklama na Zimmerovy symfonie, které se v jedné táhle dramatické lince vlečou prakticky celou ukázkou (nepočítáte-li počáteční plácání po zádech v tom smyslu, že takovou muziku ještě nikdo nikdy neudělal :-). A jsou velmi dobré, což už nelze příliš říct o obsahové stránce traileru. Pachuť strojených scén s popobíhajícím Hanksem včetně šíleně béčkového digitálního vrtulníku zase a znovu udivuje v tom ohledu, co Ron Howard ve světě teologických detektivek opravdu považuje za dobré. A nastoluje otázky, kam proboha v takových chvílích dává oči, když v mezičase dokáže zplodit vycizelovaný majstrštyk Frost/Nixon, který je na úplně jiné úrovni. I přestože jsou dojmy rozpačité, necháme tyhle závěrečné soudy do kin. Klip samotný za nic nemůže a snaží se ze všech sil, aby si svoje hvězdičky zasloužil. Prokazuje to jak svým středním tempem, tak vydařenou gradací, kterou Zimmer kočíruje skrze své nadšené hudebnické svěřence. Jen škoda těch spoilerů. Pochybuju, že diváci, kteří se těší, rádi uvidí většinu naprosto klíčových scén.

Andělé a démoni: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Že už znáte filmovou Šifru nazpaměť a jste líní zajít do knihovny pro Anděly? Však už není kam spěchat. Premiéra je za čtvrtročními dveřmi, což s sebou logicky přináší první plnohodnotný trailer. A na jeho začátku je třeba připomenout klasickou formuli: Ne že by nové Langdonovo dobrodružství působilo výrazně jinak než to minulé, avšak na střihání toho správného traileru mělo studio vždycky dostatek kvalitních prostředků, nehledě na výsledný produkt. Pobíhající Hanks, trousící další sadu vysvětlujících hlášek, je orámován výbuchy, automobilovými honičkami a tajuplnými obřady, které střihačské nůžky chirurgicky přesně krájí do té míry, abyste pochopili smysl scény, ale neviděli zase tak moc. Necháme narážek na skutečnost, že tušíme, co za tím stojí – na té drobné dvouminutové ploše to absolutně nepůsobí otravně a už vůbec to nenudí. Zvláště když nastoupí gradační fáze, která je posledním důkazem toho, že ukázka k Andělům - stejně jako ty k Šifře - bere za své tradiční trailerový mustr se vším všudy a pokouší se ho vyždímat na maximum. Skoro se zdálo, že tenhle postup už v poslední době umřel! Takže… přivítejte zpět chlapíka s nejdivnějším účesem na světě (už se těšíme na vaše komentáře :) - je tu s úplně novým pokusem nevypadat nudně a trochu hloupě. Snad se mu to podaří; z téhle čtyřhvězdičkové parády bych tomu i věřil.

Andělé a démoni: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Co se od Šifry mistra Leonarda krom Hanksova účesu změnilo? Ron Howard se poučil a už ví, že teaser plný cizích písmenek a prasklin v Mona Lise zřejmě moc diváků nepřesvědčí. První ukázka na Andělé a démoni je díky tomu mnohem čitelnější, člověk po ní alespoň částečně pochopí, o co by mělo jít a dokonce dostane pár záběrů z filmu. Počítačově animované intro zůstává, tentokrát ale dostalo značně temnější nádech, zatraceně drsný voice-over a pořádnou pointu. Nejkrásnější na tom je, že tou všechno teprve začíná. Howard nám toho moc neukáže, jeho tým ale vybral tak výborný hudební podkres, že bych teaser vychvaloval i při sledování s vypnutým monitorem. Možná je to přehnaně dramatické a z těch několika vteřin stejně nevíme skoro nic. Každopádně Andělé a démoni je Brownova "nejfilmovější" knížka, která si narozdíl od Šifry adaptaci zaslouží. S vědomím, že se mě Hanks nebude snažit ukecat k smrti a že už teaser načrtnul trochu dramatičtější obrysy, proto dávám čtvrtou bonusovou. Protože jsem neusnul a protože tentokrát mám už z teaseru dobrý pocit, i když jsem z filmu neviděl skoro nic. A o tom to je, ne?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace