Válečný kůň

War Horse

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (33)
Plakát k filmu Válečný kůň

Válečný kůň /2011

Režie: Steven Spielberg

Hrají: Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, David Thewlis, Peter Mullan, Emily Watson

Česká premiéra: 23.2.2012

USA premiéra: 25.12.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Válečný kůň

V kostce: "Adaptace knížky pro mladé čtenáře je především příběhem o statečném oři. Od válečných ukrutností odvrací zrak k večerním červánkům a malebným obrazům anglického a francouzského venkova. Spielbergovský kýč nikdy nebyl kýčovitější, avšak v tomto případě mu chybí emocionální síla. Epizodické vyprávění, přestože v něm najdete i výtečně zrežírované scény, nedokáže strhnout."

Galerie obrázků filmu Válečný kůň


Recenze filmu Válečný kůň

Druhou světovou válku už Spielberg zobrazil snad ze všech možných úhlů. Od dramat z koncentráků a zajateckých táborů přes brutální válečnou vřavu až k zábavnému dobrodružství či dokonce ztřeštěné komedii. Válečný kůň je jeho první výpravou do dob první světové. Ta byla v některých ohledech ještě odpornější než druhá a jejím symbolem jsou zákopy plné bláta a hnijících mrtvol, zátarasy z ostnatých drátů a přízraky v plynových maskách. Spielberg však tentokrát neservíruje maso a hrůzu. Žánr, kte...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Válečný kůň


DVD a Blu-ray filmu Válečný kůň

Zatím nevyšlo.


Související články

5.12.2016 00:02 Vaiana a Fantastická zvířata dál vládnou kinům Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
21.11.2016 00:24 Fantastická zvířata mají balík, sesadila Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
6.11.2016 21:13 Doctor Strange rozemlel Gibsonův válečný krvák Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
18.10.2016 09:21 Režisér Hry o trůny se chystá do války Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Steven Spielberg. To jméno by vám mělo stačit. Jakmile se tenhle legendární filmař upíše nějakému projektu, je skoro jisté, že to bude skvělý film. O svém nejnovějším snímku přemýšlel hodně dlouho (ve hře byl třeba životopis Abrahama Lincolna), volba ale nakonec tak velkým překvapením není. War Horse totiž námětem přesně odpovídá Spielbergově schopnostem - film vypráví o poutu mezi chlapcem a koněm, které je zlomeno, když je zvíře prodáno do kavalérie a je nuceno bojovat ve válce. A chlapec se i přes svůj nízký věk vydá přes půl světa, aby ho zachránil. Takže takový E.T., Zachraňte vojína Ryana a Říše slunce v jednom. Rozhodně se máme na co těšit, jestli totiž Spielberg skloubí tohle komorní drama na pozadí velkolepých událostí (film se odehrává za První světové války, divadelní hra je ale kulis prostá a nechává všechno na divákově představivosti), mohl by si přičichnout ke zlatavému plešounovi. Rozhodně bude War Horse jedním z nejzajímavějších filmů příštího roku.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.