Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Válečný kůň | War Horse | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2011
CZ premiéra: 23.02.2012
režie: Steven Spielberg
hrají: Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, David Thewlis, Peter Mullan, Emily Watson

Válečný kůň: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

"Kašlat na moderní agresivní marketing", zakřičel Steven Spielberg. "Když lidem cpeme staromilský příběh, natočený v opulentním retro stylu, budou stejně líbezné i trailery!" A tak se také stalo. V době, kdy jsou filmy se zvířecími hrdiny považovány za šmíru televizního zrna, by se málokdo odvážil natočit film o koni. Nejlepší kámoš George Lucase se ale takové výzvy nemůže zaleknout. A tak nás vrací do minulosti nejen dějově, ale také co se týče trailerové práce. Mezititulky citující vznosné věci už se dávno nenosí (ne náhodou s výjimkou Lucasových Red Tails). Dvěapůlminuty malebné hudby do vás pustí jen málokdo. A lámání upoutávky na tři dějství je povinností, na níž jsou zvyklá málem i nemluvňata. Na to všechno ale Válečný kůň zdálky řehtá a vrací člověka na stopadesát vteřin o notných pár let zpátky. Epický válečný film tehdy neznamenal spoustu nepřehledných explozí a drsňáckých nadávek. Místo nich jste obvykle dostali upřímně rozehranou story o pár lidech, kteří se v mistrně nasnímaných obrazech prokecali dvěma hodinami. A vy jste na konci ždímali kapesník. Bude taková i Spielbergova koňská odysea? Velmi pravděpodobně. A už proto je třeba chválit úměrně střižený trailer, ze kterého poberete vše důležité, aniž byste si vyspoilerovali půl filmu. A ještě na vás stihne vylít kýbl atmosféry, kterou už dnes jen tak někdo nevykouzlí. Jen houšť, hollywoodští kouzelníci. Je to lahoda nejen pro oko.

Pod odkazem Stáhnout link na HD stream od Applu.

Válečný kůň: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kurňa, to bude doják. Zase jednou pošlu maminku do kina. Ale co my mladší? Toť palčivá otázka… Nebudu zastírat, že mi Spielberg vždy imponoval spíš ve svých progresivnějších a alespoň trochu dravějších chvílích, rodinné ždímání slziček se přeci jen občas zajídalo. War Horse je přitom přesně onou starosvětskou esencí velkých romantických příběhů, v nichž dobro hrdě vzdoruje zlu a kdy se oslavuje to „vznešené a lidské“, co v člověku zbylo v nevlídné době. Nikdo nemůže pochybovat o tom, že řemeslně na tom War Horse bude znovu fantasticky, takže kdo neholduje koníčkům, bude přinejmenším ucvrkávat z velkolepých výjevů z 1. světové války. Ale tahle zápletka, retro háv, jak kdyby šlo o dvacet let starý irský snímek, a trochu otravná skutečnost, že se nás teaser snaží hrozitánsky dojmout už po prvních dvaceti sekundách, mě malinko straší. O Spielbergovi se pochybovat nesmí – ale ten příběh a jeho první nástin i se smutnýma koňskýma kukadlama mi prostě zní, jak kdyby někdo předčítal z deníku Jakuba Smolíka nebo ze snů chlapíků z Kamelotu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace