Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: A Dame to Kill For

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (11)
Plakát k filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil /2014

Režie: Robert Rodriguez, Frank Miller

Hrají: Josh Brolin, Mickey Rourke, Jessica Alba, Joseph Gordon-Levitt, Ray Liotta

Česká premiéra: 4.9.2014

USA premiéra: 22.8.2014

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

V kostce: "Téměř desetileté čekání je u konce a Sin City je zpátky. A je úplně stejné jako minule, jen má horší povídky. Pokud se vám nepřejedla stylizace a atmosféra, pořád existuje šance, že vás návrat do světa Franka Millera bude bavit. Jestliže jste se toho však u jedničky přejedli a čekáte, že tentokrát dostanete víc než jen černobílé obrázky a hromadu zbytečných monologů, tak se kinu radši vyhněte. Tvůrci se pokusili vsadit na to, co zabrali před lety. A to k dobrému filmu zdaleka nestačí. Vlastně už minule to bylo jen tak tak. "

Galerie obrázků filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil


Recenze filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Upoutávky na první Sin City patří i po téměř deseti letech k absolutní špičce. Ze samotné adaptace jsme však, a nejen my, byli před lety malinko rozpačití. Příběhy Franka Millera měly atmosféru i skvělé obsazení, ale jakmile se člověk nasytil neokoukaného vizuálu, ukázalo se, že je to vlastně docela nuda, navíc mizerně zadaptovaná. Zkrátka koukat se hodinu a půl na hrdiny, kteří něco dělají a zároveň mluví o tom, co dělají, v člověku vyvolá pocit, že režisér buď svou práci odflákl, nebo že dě...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Zatím nevyšlo.


Související články

27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
25.3.2017 13:00 Übertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 85 příspěvků
21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
19.3.2017 23:50 Disney znovu slaví! Za miliardou letí i Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků

Na obzoru   (autor: Cival)

Hříšné město je zpátky. Robert Rodriguez a za kameru přesunutý Frank Miller se znovu opřou do látky, která jim přinesla davy hýkajících diváků, ale i početný shluk odpůrců jejich - jak se už trochu rutinně říká - otrocké adaptace. Náš názor na ní je snad dostatečně známý (a vylepený v profilu prvního Sin City) a s odstupem času možná i znevažuje geniální trailery, které stále vévodí žebříčku nejlépe hodnocených upoutávek. Naštěstí Rodriguez s Millerem nezůstali ke kritice neteční, vzali rozum do svých krví skrápěných hrstí a pro druhý film vytáhli jen jednu jedinou knihu: Dámu, pro kterou se zabíjí. V překladu to znamená, že postavy tentokrát nebudou muset zírat na hodinky a rychle odhrkávat jeden monolog za druhým, tak aby vyjádřily svoje pocity. Zdá se, že tentokrát skutečně přijde i na řeč filmovou...

Jak čtenáři předlohy tuší, před Rodriguezovým zeleným pozadím se sejde velká část herecké party z jednotky, která (v Millerově světě) startuje až týden po prvních sekundách Dámy. Na plátně se tak zjeví Rourkeův Marv, Jessičina Nancy nebo Gail Rosario Dawson (a spousta dalších), ale nejvíc dešťových kapek smáčí kabát Dwighta McCarthyho, což na základě Velké tučné zabíjačky předznamenává další výraznou roli pro Clivea Owena. Rekapitulace jednoho z nejzásadnějších comic-booků historie mi přijde poněkud kontraproduktivní (jak s ohledem na čtenáře, tak na diváky – beztak zájemcům hned vypadne z Googlu, třeba tady), takže upozorním jen na řízného Dwighta, toho času „paparazziho pro rozvodová řízení“. jehož klopotný život rozpumpuje navrátivší se ex-kočka Ava. Prohloubení tvrdé historie města Sin City se bude znovu opírat o vtlačení noirové atmosféry do filmových políček, kteréžto se kvůli přívalu filmařských povinností na Roberta Rodrigueze o pár let zpozdilo.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.