Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Pouta

Pouta /2009

Režie: Radim Špaček

Hrají: Ondřej Malý, Martin Finger, Kristína Farkašová, Luboš Veselý, Lukáš Latinák

Česká premiéra: 4.2.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 5.12.2010

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pouta

V kostce: "Antonín je nespokojený a chce všechno změnit. Bohužel pro sebe i své okolí žije v normalizační ČSSR a je tajným policistou. Disident Tomáš mu vlastně nic neudělal, jen má něco, co chce Antonín. Mrazivé psychologické drama o lidské posedlosti v čase permanentního duševního exilu funguje jako metafora doby i sonda do duše běžného člověka. Sebevědomý a skvěle natočený film, který vedle Protektora a 3 sezón v pekle naznačuje, že i v české kinematografii začíná vřít ta správná tvůrčí žluč, kterou nebaví všechno úhledně česat na pěšinku. "

Galerie obrázků filmu Pouta


Recenze filmu Pouta

Jsem prach a v prachy se obrátímNemám víru, aspoň ji neztratímMoje duše je mělkáMůžeš ji přejít suchou nohou(WWW: Pikola)Někdy člověk prostě uvízne v prázdnu. Všechno kolem se zúží a nelze se nadechnout. Stěny se svírají v dokonalé vězení, z nějž není úniku. Pak přijde vztek. Všechno rozkopat, zničit, rozdrtit na prach. A pak nastoupí posedlost – upnutí se na jeden detail a podlehnutí iluzi, že jeho ovládnutím se všechno změní. Žalář zmizí a vy se volně nadechnete. Tenhle pocit nezávisí na do...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pouta


DVD a Blu-ray filmu Pouta

Zatím nevyšlo.


Související články

26.6.2016 12:00 Víkendový výplach #355 o Deadpoolovi a Star Treku Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
23.1.2015 17:00 Letem světem českým filmem 2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
26.9.2014 16:00 Téma: Akčňáci pro starší a pokročilé Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
17.9.2014 09:30 7 filmů režiséra Radima Špačka Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
11.9.2014 09:44 7 filmů scenáristy Ondřeje Štindla Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

V našich kinech by se mělo v následujících měsících objevit opravdu hodně českých filmů. Ale bylo by velkým překvapením, kdyby se stoupající aktivitou režisérů stoupala i kvalita jejich děl. Možná budeme zase rádi za tři čtyři dobré kousky, pár průměrných a hodně jen tak tak přežitelných filmů. Pouta režiséra Radima Špačka by však mohla patřit do těch zajímavějších kategorií. Děj se odehrává na začátku osmdesátých let a hlavním hrdinou bude estébák Antonín, jehož ubíjí práce, osobní život i všechno ostatní. Upne se tedy na mladou dívku Kláru a brzy zjišťuje, že jeho nová vášeň ho staví do pozice, kterou neznal. Najednou se z něho stává nepřítel systému, jemuž sloužil, ale zároveň i protivník nepřátel režimu. Je toho na něj zkrátka hodně a dobře to dopadnout nemůže. Tvůrci Pouta popisují jako kombinaci retro thrilleru a milostného dramatu, což jsou žánry poměrně dost vzdálené, doba normalizace by si ale každopádně zasloužila zase trošku jiný pohled než ten, který nám předkládá Jan Hřebejk. Tak snad Radim Špaček natočí něco, za co ho budeme moci pochválit a díky čemuž budeme zase na chvilku věřit, že s českým filmem to není tak zlé. Počkejme na únor 2010.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.