Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pouta | 2009
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 04.02.2010
režie: Radim Špaček
hrají: Ondřej Malý, Martin Finger, Kristína Farkašová, Luboš Veselý, Lukáš Latinák

Pouta: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

„Ukaž trailer, ty s*ačko!“ vyzýváme často tuzemské tvůrce v přesvědčení, že nám podají další důkaz o mrtvolnosti české (popřípadě slovenské) trailerové scény. Pak ale jednou za čas přijde něco jako Pouta. Upoutávka, která nejen že slibuje mimořádný film, ale dělá to i stylovým způsobem. Jak už to obvykle bývá, trailer nemá tempo a údernost (rovněž vynikajícího) teaseru, na druhou stranu nabízí mnohem větší porci tíživé dobové atmosféry a víc odkrývá zápletku. Estébák, kterého už kritika stihla nazvat novodobým Kopfrkinglem, si chce narazit slovenskou kočku, a tak musí „oddělat“ jejího „frajera“. A že to nebude zdaleka všechno, dokazuje mrazivý proslov Oldřicha Kaisera. Časy klíštěte, táto, jsou definitivně pryč, tenhle parazit má bouchačku a neváhá ji použít. Sprostá slova tu padají beze snahy prvoplánově pobavit či šokovat, nekoná se žádné: „Jé, ten herec řekl jebat, hahaha!“ Příslib evidentně kvalitního filmu lehce vítězí nad řemeslnou kvalitou traileru, ale to nic nemění na tom, že precizní střihová skladba pozvolna zatlačí do křesla. Vylezte z pelíšků, tady se bude řezat do kosti. Cítit něco takového z domácí upoutávky je veliká vzácnost. První kritiky tvrdí, že už takhle začátkem roku tady máme jednoho z horkých kandidátů na Českého lva, takže jsme asi opravdu už jen pár kroků od velkého diváckého štěstí.

Pouta: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Konečně je tu máme. Bouchačky! Někdo rád v lese potkává nahé vlkodlaky, někdo zase nakvašené estébáky, kteří si jdou mezi stromy vyřizovat účty. V českém kontextu je to osvěžující samo o sobě – stejně jako skutečnost, že ukázka začíná záběrem na pistoli a nebožáka, který před ní utíká. Přitvrzuje se. Domácí návraty do minulosti se v posledních měsících naštěstí (částečně) vymanily z tragikomicko-nostalgické bezpohlavnosti, v čemž úspěšně pokračují i Pouta. I za jejich teaserem je vidět svébytný audiovizuální ksicht, temnější, ostřejší a celkově nekompromisnější. Ani ten Olda Kaiser se už nesměje. Taky svírá krochnu a povídá si na střelnici. Teaser jinak čistě dráždí, nejdřív atmosféricky, pak svižnou audiovizuální koláží, na které jsou cítit ostré nůžky elitního českého trailer-makera Jaroslava Fuita (Normal, Vlk, teď i skoro-partyzánský režijní debut Dvojka). Možná někomu bude vadit, že nechápe, o co ve filmu přesně půjde, a bude v tomhle směru asi preferovat avizovaný plnohodnotný trailer - ale teaser si luxus letmé „náladokresby“ může dovolit. I kdyby z něj zůstala třeba jen poznámka kolegy Mr. Hlada „ten film mě zajímá a hlavní herec má charisma jako prase“. Slabší čtyři.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace