Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Pochyby

Pochyby /2008

Režie: John Patrick Shanley

Hrají: Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Viola Davis, Lloyd Clay Brown

Česká premiéra: 5.3.2009

USA premiéra: 12.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Pochyby

V kostce: "Lítý souboj o domnělý zločin v katolické škole. Na jedné straně volnomyšlenkářský kněz, na straně druhé upjatá dračice v rouše jeptišky. A někde mezi nimi nedosažitelná pravda. Výborné divadelní drama okořeněné luxusními hereckými výkony sráží o třídu níž nenápaditá režie. Autenticita filmu prohrává souboj s divadelními efekty a strnulostí obrazové složky, což je věčná škoda."

Galerie obrázků filmu Pochyby


Recenze filmu Pochyby

Že se v USA něco děje, lze snadno poznat už z letošních oskarových nominací. Vždyť Pochyby byly třetím „kandidujícím“ filmem, který si na mušku bral frustrující etapu amerických dějin. Howardův grandiózní Duel Frost/Nixon se odehrával v těžké kocovině po aféře Watergate, Van Santův Milk o něco málo později na konci let 70., v nichž se bojovala (dodnes nerozhodnutá) bitva za práva sexuálních menšin, a Shanleyho Pochyby nás pro změnu zavádějí do roku 1964, kdy byla americká společnost ochromena...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Pochyby


DVD a Blu-ray filmu Pochyby

Zatím nevyšlo.


Související články

8.7.2016 13:01 Loví Justice League další hvězdy? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
31.3.2016 22:00 Přidává se do Suicide Squad víc humoru? Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
27.3.2016 20:00 Téma: Je Lex Luthor hlavním hrdinou Batman vs. Superman? Rubrika: Novinky Diskuze: 130 příspěvků
14.1.2016 14:36 88. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 109 příspěvků
2.7.2015 20:00 Co je nového u Batmana a Deadpoola? Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Meryl Streep a Philip Seymour Hoffman patří a ještě nejspíš hodně dlouho patřit budou mezi herecké stálice. Málokdy se stane, že by někdo z téhle dvojice odvedl špatný výkon a poměr dobrých a mizerných filmů v jejich kariérách je také pro divákovo oko velmi potěšující. Teď se rozhodli spojit síly ve filmu, jehož téma už z dálky doslova křičí „já toho Oscara prostě chci.“ Příběh Doubt se odehrává v šedesátých letech na katolické škole kdesi v Bronxu a hlavní hrdinkou je jeptiška, která jednoho dne zjistí, že učitel a kněz v jedné osobě má možná až příliš velký zájem o novou studentku. Obvinit ale někoho – a kněze zvlášť – ze sexuálního obtěžování není jen tak a krom toho si naše jeptiška vlastně není jistá, jestli o sexuální obtěžování vůbec jde a jestli náhodou ona sama netrpí až příliš velkou snahou ochránit mladé dívky před hrozbou, která ani neexistuje. Každopádně na katolické škole v New Yorku bude horko. Režisér John Parick Shanley sice svůj zatím první i poslední film natočil už před osmnácti lety (šlo o komedii Joe proti sopce, ve které si zahrál Tom Hanks), ale v roce 1987 si odnesl Oscara za scénář k dramatu Pod vlivem úplňku. Teď má k dispozici špičkové herecké obsazení a zajímavé téma, které bezpochyby spoustu lidí naštve, ale jestliže se Shanleymu podaří vyhnout se lacinému moralizování, mohlo by jít o hodně slušnou podívanou.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.