Pochyby | Doubt | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 12.12.2008
CZ premiéra: 05.03.2009
režie: John Patrick Shanley
hrají: Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Viola Davis, Lloyd Clay Brown
 

V KOSTCE

Lítý souboj o domnělý zločin v katolické škole. Na jedné straně volnomyšlenkářský kněz, na straně druhé upjatá dračice v rouše jeptišky. A někde mezi nimi nedosažitelná pravda. Výborné divadelní drama okořeněné luxusními hereckými výkony sráží o třídu níž nenápaditá režie. Autenticita filmu prohrává souboj s divadelními efekty a strnulostí obrazové složky, což je věčná škoda.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Meryl Streep a Philip Seymour Hoffman patří a ještě nejspíš hodně dlouho patřit budou mezi herecké stálice. Málokdy se stane, že by někdo z téhle dvojice odvedl špatný výkon a poměr dobrých a mizerných filmů v jejich kariérách je také pro divákovo oko velmi potěšující. Teď se rozhodli spojit síly ve filmu, jehož téma už z dálky doslova křičí „já toho Oscara prostě chci.“ Příběh Doubt se odehrává v šedesátých letech na katolické škole kdesi v Bronxu a hlavní hrdinkou je jeptiška, která jednoho dne zjistí, že učitel a kněz v jedné osobě má možná až příliš velký zájem o novou studentku. Obvinit ale někoho – a kněze zvlášť – ze sexuálního obtěžování není jen tak a krom toho si naše jeptiška vlastně není jistá, jestli o sexuální obtěžování vůbec jde a jestli náhodou ona sama netrpí až příliš velkou snahou ochránit mladé dívky před hrozbou, která ani neexistuje. Každopádně na katolické škole v New Yorku bude horko. Režisér John Parick Shanley sice svůj zatím první i poslední film natočil už před osmnácti lety (šlo o komedii Joe proti sopce, ve které si zahrál Tom Hanks), ale v roce 1987 si odnesl Oscara za scénář k dramatu Pod vlivem úplňku. Teď má k dispozici špičkové herecké obsazení a zajímavé téma, které bezpochyby spoustu lidí naštve, ale jestliže se Shanleymu podaří vyhnout se lacinému moralizování, mohlo by jít o hodně slušnou podívanou.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se