Občanský průkaz

Občanský průkaz

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Občanský průkaz

Občanský průkaz /2010

Režie: Ondřej Trojan

Hrají: Anna Geislerová, Martin Myšička, Marek Taclík, Jiří Macháček, Juraj Nvota

Česká premiéra: 21.10.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Občanský průkaz

V kostce: "Petr, Popelka, Aleš a Míťa mají na háku celá slavná léta sedmdesátá – tedy alespoň co se jejich soudružských záležitostí týče. Je jim 15 a občanka je jim dobrá tak leda k natržení stránky 15. Tři roky v jejich životě ale hodně změní a naučí je, kolik stojí revolta. Trojan to bere od nahláškované řachandy až po celkem temný a neradostný obraz normalizace. Bere to pomalu, trochu didakticky, ale s přehledem. Lepší česká komedie už nějaký ten pátek k vidění nebyla."

Galerie obrázků filmu Občanský průkaz


Recenze filmu Občanský průkaz

Je jim 15 let a právě se stali plnohodnotnými občany socialistického ráje model 1974. Krásné rudé občanky jsou štemplem, že s nimi soudruzi počítají v dalším rozvoji mírového zřízení. Aby jim náhodou neunikla vážnost okamžiku, blekotá jim k tomu parta tupých esenbáků a všichni se tváří, jako by požírali Šalamounovu stolici po kilech. Ale Petr, Popelka, Aleš a Míťa na něco takového nejsou zvědaví. Jejich mantrou je mánička, slitky z čůča, pubertální provokace a samozřejmě symbol svobody v zasm...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Občanský průkaz

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Občanský průkaz

Zatím nevyšlo.


Související články

11.2.2013 03:34 Masakr! Soderberghovy hvězdy zničila tlusťoška Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
5.3.2011 22:00 Český lev 2010: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
26.2.2011 14:10 Kdo vyhraje Oscary a České lvy? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.2.2011 12:11 Nominace na České lvy 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
14.1.2011 10:00 Ceny české filmové kritiky 2010: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ondřej Trojan se před šesti lety podíval díky filmu Želary až na oscarový ceremoniál, ze kterého se sice bohužel vrátil s prázdnou, ale rozhodně na český film upozornil. Ať už si o jeho posledním kousku myslíte cokoliv, rozhodně se řadí k tomu nejzajímavějšímu, co v naší zemi v jednadvacátém století vzniklo. Jak to bude s jeho novinkou s názvem Občanský průkaz se dozvíme až někdy během příštího roku, ale pár věcí je jasných už teď. Herecké obsazení bude na české poměry velmi dobré a děj se má odehrávat v sedmdesátých letech, tedy v období tvrdé normalizace, kdy se o svobodě dalo jen snít a potichu mluvit. Nic přesnějšího bohužel není známo, ale údajně by mělo jít o komedii. Jestli to bude komedie klasická nebo typicky česky-hřebejkovsky hořká, zatím můžeme jen hádat. Každopádně by byla docela škoda, kdyby se tak talentovaný režisér jako je Trojan rozhodl natočit jen další variaci na Pelíšky. Těch už bylo dost.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.