Nejkrásnější hádanka

Nejkrásnější hádanka

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (31)
Plakát k filmu Nejkrásnější hádanka

Nejkrásnější hádanka /2008

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Jan Dolanský, Ladislav Potměšil, Veronika Kubařová, Miroslav Táborský, Václav Vydra

Česká premiéra: 21.2.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 28.10.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Nejkrásnější hádanka

V kostce: "Vítězství myšlenky nad hmotou. Prostoduchá pohádka pro malé i velké, mladé i staré bolí přece jenom o poznání méně než útok šutrákem plným ostrovtipu. Jan Dolanský po Choking Hazardu zachraňuje další katastrofu, což ale nutně neznamená, že u toho musíte být."

Galerie obrázků filmu Nejkrásnější hádanka

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Nejkrásnější hádanka

Česká pohádka je žánr kromobyčejně odolný. Vždycky už si myslíte, že už se ty kostýmy v archivu ČT rozpadly, že kulisy někdo rozebral a na předlohy zapomněl a ono ne. Vždycky někdo natočí další. Zejména Česká Televize nás o Vánocích vždycky mučí podivnými experimenty (naposledy to byl Jan Potměšil jako šílený král na kolečkovém křesle), které zarážejí kudlu stále hlouběji do zad diváka. Návrat Zdeňka Trošky do žánru pohádky filmové tak lze vnímat částečně i jako pozitivní krok, zvlášť když s ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Nejkrásnější hádanka


DVD a Blu-ray filmu Nejkrásnější hádanka

Zatím nevyšlo.


Související články

22.1.2017 12:21 Víkendový výplach #385 o Stathamovi a superhrdinech Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
21.11.2016 00:24 Fantastická zvířata mají balík, sesadila Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
10.8.2016 13:00 Na co do kina: 10 originálních srpnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
29.2.2016 01:52 Oscarové chuťovky 2016: Módní policie, videa, pikošky Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
24.1.2016 12:24 Víkendový výplach #333 o Suicide Squad a Revenantovi Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Zdeněk Troška zase točí! Někdo se na jeho filmy možná těší, někoho spíš láká mediální haló spojené s hláškami jako „:Netočím pro kritiky, ale pro obyčejný lidi!“ a někdo – konkrétně zlí a nepřející recenzenti, kteří dokáží jen kritizovat cizí práci a hodnotí něco, co sami neumějí a nikdy umět nebudou – se nemůže dočkat, jak tohohle bodrého českého režiséra, který ve svých Kameňácích a trilogii Slunce, seno řekl o malém českém člověku víc, než všechny sociologické studie dohromady, setře. Ale třeba to tentokrát nebude tak zlé. Troška opouští lidovou hospodskou zábavu a vrací se do žánru, kde mu to vždycky šlo o něco lépe. Ať už si o Z pekla štěstí nebo Princezně ze mlejna myslíte cokoliv, jeho pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci bezpochyby patří k české klasice. Tentokrát si Troška vzal rovnou dvě literární předlohy Jana Drdy a rozhodl se spojit je do jednoho filmu. A o čem to celé bude? Klasika. Láska, princezny, loupežníci a tak podobně. Pokud se bude režisér krotit u trikové stránky filmu a nebude nutit polovinu herců, aby předstírali, že trpí vadou řeči, špatné by to být nemuselo. Věřme, že se Troška vzchopí a rozpomene se na to, jak natáčel před tím, než po place proháněl Daniela Hůlku nebo než učil Václava Vydru vyprávět blbý vtipy.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.