Manderlay

Manderlay

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Manderlay

Manderlay /2005

Režie: Lars von Trier

Hrají: Bryce Dallas Howard, Danny Glover, Willem Dafoe

Česká premiéra: 27.10.2005

USA premiéra: 3.2.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Manderlay

Jaké dlouhé představování. Stačí jen jméno Lars von Trier a každý z vás musí být doma - buď s naježenými vlasy a znechucením z artistního pošuka, nebo s blaženým úsměvem, že se dánský génius znovu odhodlal proměňovat tvář světové kinematografie. Mňo, a když vyslovím jméno Grace, ocitne se ruka v rukávu definitivně. Ano, po dvou letech se na scénu vrací mýtická postava Grace Margaret Mulliganové, která popožene Trierovu fascinující trilogii o stavu světa do druhého dějství. Dogville nám neřeklo vše, co potřebujeme slyšet. Nicole Kidman sice vystřídala na hlavním partu dcerka Rona Howarda a hvězda Shyamalanovy Vesnice Bryce Dallas Howard, ale místo a čas zůstaly zachovány (30. léta minulého století v Americe), stejně tak ateliérové kulisy, jen namísto přežívání v tajemné coloradské vesničce Grace přičichne údělu otroků v osadě Manderlay.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Manderlay

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Manderlay

Lars von Trier je zkrátka fenomén. Jedinečný umělec, který své scénáře piluje tak podnětnými myšlenkami jako snad žádný jiný filmař, navázal na uhrančivé Dogville dalším famózním dílem. Manderlay, příběh z vesničky na rigidním americkém jihu, je v zásadě stejné jako jeho předchůdce. A přitom se tak podstatným způsobem liší. Vnější změny nejsou až tak podstatné. Divadelní stylizace zůstala samozřejmě zachována, kulisy - nekulisy načmárané barvou na zem ateliéru znovu představují vesnický mumra...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Manderlay


DVD a Blu-ray filmu Manderlay

Zatím nevyšlo.


Související články

13.8.2014 09:23 Lauren Bacall 1924-2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
7.6.2010 21:11 Televizní tipy 7.6. - 13.6. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
15.2.2006 11:32 Nebezpečné kočky vracejí úder Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.12.2005 11:22 Nejlepší filmy roku 2005 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.