Koralína a svět za tajnými dveřmi

Coraline

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (16)
Plakát k filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi

Koralína a svět za tajnými dveřmi /2008

Režie: Henry Selick

Hrají: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Ian McShane, Jennifer Saunders, John Hodgman

Česká premiéra: 11.6.2009

USA premiéra: 6.2.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi

V kostce: "Jmenuje se Koralína a její podobnost a Alenkou není náhodná. Cestu do říše divů jí neukáže bílý králík, ale bílé myšky, když proklouznou ven z domu malými tajuplnými dveřmi. Za nimi se skrývá dokonalý svět plný dobrot, omamných chutí, atrakcí a lidí, kteří mají místo očí knoflíky. Což je v pořádku do té doby, kdy zůstávají hodní... Koralína je zajímavým mixem pohádky a hororu, který čerpá to nejlepší z obou. Opravdu nejlepší je na ní ale to, že je odvyprávěná s opravdovou láskou a smyslem pro silné příběhy. Takové, které i dospělé dokáží vrátit o pár dekád nazpět."

Galerie obrázků filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi


Recenze filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi

Čím víc filmů člověk v životě vidí a čím více je začne analyzovat, tím více více odstup a přichází o to opravdové fanouškovské zanícení a čirou diváckou radost, ve které mu nebrání přílišná profesní zainteresovanost. A s každým dalším „velkým bijákem“ čeká, že zase přijde o dech, o oči a bude nadšeně vyprávět kamarádům, že jestli mají před smrtí vidět jeden jediný film, bude to ten a ten. Těch filmů už je pomálu. Tajně jsem doufal, že se něco takového vyklube z dvojky Transformers (obří mlátí...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi


DVD a Blu-ray filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi

Zatím nevyšlo.


Související články

13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 274 příspěvků
12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
10.3.2017 18:00 Rozhovor s Petrou Nesvačilovou: Musím natočit Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
9.3.2017 09:29 Wolverine za volantem Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
8.3.2017 14:00 První dojmy: Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Neil Gaiman je jméno, při jehož vyslovení se každému čtenáři fantasy literatury a comicsů objeví na tváři spokojený úsměv. Tenhle rodilý Brit totiž patří ve svém oboru k nejlepším. Jeho příběhy jsou originální, děsivé, krásné, temné, zábavné i smutné. A populární. Letos nás čeká filmová verze jeho pohádkové fantasy Hvězdný prach a příští rok přijde na řadu Coraline. Coraline je malá holčička, která se v životě nudí a nic ji nebaví. Jednoho dne se jí však podaří najít podivné dveře. Dveře, které vedou do jiného světa. Do lepšího. V novém světě se Coraline od prvního okamžiku strašně zalíbí. Její noví rodiče jsou zábavní, servírují jí vynikající jídlo, je s nimi sranda a vůbec je všechno takové lepší. Nic však není zadarmo a pokud bude chtít Coraline v tomhle světě s novými rodiči zůstat, bude pro to muset něco udělat. Neil Gaiman si pro filmovou verzi své pohádky snad ani nemohl vybrat lepšího režiséra. Henry Selick je totiž zodpovědný za hororový muzikál Ukradené Vánoce, ve kterém ukázal, že rozhodně má smysl pro komediálně stylizovanou hororovou atmosféru. Coraline se tedy na první pohled dostává do těch nejlepších rukou. Snad budeme spokojeni i v kinech a snad se díky Coraline jednou dočkáme i filmové verze Sandmana.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.