Kletba Měsíčního údolí

The Secret of Moonacre

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Kletba Měsíčního údolí

Kletba Měsíčního údolí /2008

Režie: Gabor Csupo

Hrají: Dakota Blue Richards, Ioan Gruffudd, Tim Curry, Natascha McElhone

Česká premiéra: 11.6.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kletba Měsíčního údolí

V kostce: "Marušce umřel tatínek a strýc je na ní ošklivý. Žijí spolu v Měsíčním údolí, nad kterým byla kdysi vyřčena strašlivá kletba. Pokud někdo něco někam nevrátí, tak se něco strašně ošklivého stane a bude v tom hrát roli pád měsíce. Nebo tak jsem to alespoň pochopil. Zmatečný dramaturgický guláš se zkyslým vizuálním bramborem a zvětralou režií jako zákuskem. Gabor Csupo mě nesmírně zklamal."

Galerie obrázků filmu Kletba Měsíčního údolí


Recenze filmu Kletba Měsíčního údolí

Gabor Csupo mě svým Mostem do země Terabithia dostal. Prostě a citlivě natočená metafora první lásky a bujné dětské fantazie roztomile tančila na tenké hraně nevkusu, upoutala skvělými hereckými výkony a procítěnou režií, která fantaskní kulisy používala skutečně jen jako třešničku na dortu výborně vystavěného dramatu. Jaký rozdíl oproti Kletbě měsíčního údolí! Tenhle dortíček je plný růžové polevy a třešní tak plesnivých, že skoro pochodují.Kletba Měsíčního údolí je adaptací ceněné knihy Eli...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kletba Měsíčního údolí

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Kletba Měsíčního údolí

Zatím nevyšlo.


Související články

25.2.2017 21:23 Zlaté maliny: Batman vs. Superman vs. Hillary Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
24.7.2016 21:03 Star Trek 3 nezklamal, Doba ledová 5 vyhořela Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků
11.7.2016 15:59 Tvůrci Mimoňů jedou: Mazlíčci jsou rekordní megahit Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
3.2.2016 11:00 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
1.2.2016 00:34 Kung Fu Panda 3 animákem roku? Válí Revenant Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Gabor Csupo si s Mostem do země Terabithia u spousty lidí šplhnul. Dokázal, že fantasy světy mu nejsou cizí a že dovede kouzlit i s menším rozpočtem. Není tedy divu, že do fantasy žánru se bude řadit i jeho příští film - The Secret of Moonacre. Moonacre je stařičké panství, kam se vydává třináctiletá Maria Merryweather. Ta je sice sirotek, velmi rychle si ale na tajemných pozemcích panství najde novou rodinu - i když trochu zvláštní. Moonacre totiž skrývá své vlastní malé universum roztomilých fantastických postaviček, které teď musí Marii pomoct s obtížným úkolem. Dívenka je, jak se dozví, "Měsíční princezna", poslední svého druhu a potomek původních majitelů Moonacre. Ona jediná může panství zachránit od jinak nevyhnutelné zhouby. Má na to ale jen pár dní (do dalšího úplňku), jinak veškeré pozemky i jejich obyvatelé skončí v propadlišti temnoty. Příběh zní roztomile přímočaře, poučeni dobrodružstvím v Terabithii a podobenstvím s lehce hororovým Faunovým labyrintem ale od Csupa rozhodně nečekáme nějakou tuctovou podívanou. Hlavní roli si navíc zahraje Dakota Blue Richards. Ta už má své zkušenosti s fantasy ze Zlatého kompasu, kde lehce přehrávala i své hvězdné kolegy, Ioan Gruffudd v jedné z dalších hlavních rolí by proto neměl nikoho vylekat.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.